Gündem

Bu Belirtiyi Herkes Yaşıyor Ama Kimse Bilmiyor! Uzmanlar Resmen Uyardı!

Koronavirüs 2 yıldır hayatımızı etkilemeye devam ediyor. Dünyanın dört bir yanında aşı ve ilaç çalışmaları devam ediyor. Ancak henüz tünelin sonuna varılamadı. Öte yandan mutasyonlu varyantların ortaya çıkması da vatandaşların endişelerini arttırıyor. Sağlık Bakanlığı en tehlikeli varyant olan Omicron için 3. hatırlatma dozu uyarısında bulundu. Omicron’a ilişkin önemli bir açıklama yapıldı. İşte o açıklama…

Omicron’un Gizli Belirtisi!

İngiliz basını tarafından servis edilen açıklama dikkat çekti. Bilindiği üzere koronavirüs kuru ve sürekli öksürük, yüksek sıcaklık ve tat veya koku alma duyusu kaybını içeriyordu. En tehlikeli varyant olarak ortaya çıkan omicron için ise hastaların gece terlemesi semptomları yaşadıkları ifade edildi.

Omicron ile enfekte olan hastalarda bunun dışında burun akıntısı, baş ağrısı, yorgunluk, vücut ağrıları gibi semptomlar görüldü. Dünya Sağlık Örgütü (WHO), Omicron koronavirüs varyantının 89 ülkede rapor edildiğini ve bulaş olan bölgelerde vaka sayısının 3 gün içinde ikiye katlandığı ifade edildi.

İlgili Makaleler