Alexa

Bu Gençlere Yazık Değil Mi! İŞKUR İMD Sonuçlarını Hala Açıklamadı

Binlerce adayın aylardır merak ettiği İŞKUR İş ve Meslek Danışmanı (İMD) alımı mülakat sonuçları hala açıklanmadı. Peki İŞKUR İMD sonuçlarını ne zaman açıklamayı düşünüyor? Haberimizde değerlendiriyoruz.

Bu Gençlere Yazık Değil Mi! İŞKUR İMD Sonuçlarını Hala Açıklamadı

Binlerce adayın aylardır merak ettiği İŞKUR İş ve Meslek Danışmanı (İMD) alımı mülakat sonuçları hala açıklanmadı. Peki İŞKUR İMD sonuçlarını ne zaman açıklamayı düşünüyor? Haberimizde değerlendiriyoruz.

Bu Gençlere Yazık Değil Mi! İŞKUR İMD Sonuçlarını Hala Açıklamadı
Editor: Mustafa Karagöz
14 Mart 2019 - 14:17

Türkiye İş Kurumu tarafından alımı gerçekleştirilecek olan ve binlerce adayın aylardır merak ettiği İş ve Meslek Danışmanı (İMD) alımı mülakat sonuçları Mart ayının ortasına geldiğimiz şu günlerde hala açıklanmadı. 

İŞKUR Genel Müdürü Cafer Uzunkaya ile Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmet Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk'un bu konuda yapmış oldukları açıklamaların üzerinde de aylar geçmiş olmasına rağmen sonuçlar bir türlü ilan edilmedi. 

* Peki Türkiye İş Kurumu, İMD mülakat sonuçlarını ne zaman açıklamayı düşünüyor?

Konuya ilişkin değerlendirmelerimizi ve İŞKUR Genel Müdürü Uzunkaya ile Çalışma Bakanı Selçuk açıklamalarını sizlerle paylaşıyoruz. 

BU GENÇLERE YAZIK DEĞİL Mİ?2018 yılının Haziran ayında ilana çıkan o dönem başvuruları alınan İMD alımları için sözlü sınav süreci ise Eylül ayında gerçekleştirildi. Eylül ayının son 10 gününde tamamlanan mülakat sürecinin ardından ise bu sonuçların açıklanması bekleniyor. 

Binlerce adayın katıldığı mülakat sınavlarının ardından aylar geçmiş olması adayları oldukça mağdur etti. Öyle ki yaklaşık 6 aydır mülakat sonuçlarını bekleyen adaylar kariyer planlaması konusunda oldukça büyük sıkıntı yaşıyorlar. 

Bu konuya dair tepkiler İŞKUR Genel Müdürü Cafer Uzunkaya ile Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmet Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk'a kadar iletilmişti. 

Cafer Uzunkaya Kasım ayında yapmış olduğu açıklamasında sonuçların 2018 yılının Aralık ayında açıklanacağını duyurmuştu. Bakan Selçuk ise Ocak ayında yapmış olduğu açıklamasında değerlendirmelerin tamamlandığını ve sonuçların kısa sürede ilan edileceğini söylemişti. 

EN KISA ZAMANDA SONUÇLARIN AÇIKLANMASI GEREKİYOR

İş ve Meslek Danışmanı alımı mülakat sonuçlarının açıklanmaması binlerce adayı mağdur etmekte ve bu mağduriyet devam etmekte. Bu kapsamda İŞKUR en kısa zamanda sonuçları açıklamalıdır. 

Sonuçlar açıklandığında anında haberdar olmak için bizleri takip edin.

Facebook Yardımlaşma ve Duyuru Grubumuz İçin TIKLAYINIZ

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter Sayfamız için TIKLAYINIZ

İnstagram Sayfamız için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanlari.com


YORUMLAR

 • 6 Yorum
 • işsiz imd
  2 ay önce
  işsizliğe çare olacak olan işkur 6 yıldır imd olma hayali kurdurdu şu son 8-9 ayda yaşattıklarıyla ise insan hayal bile kuramıyor belki de yedek bile olamayan yüzlerce kişi mağdur olacak bu arada 6-7 yaş daha aldık şu an birçok alımlarda hala yaş şartı var bi de öyle mağdur edecek bunu düşündün mü işkur, hala bekleyecekmisin işkur, işsiz borçlu bekleticekmisin işkur..
 • Memur
  2 ay önce
  Durumunuza uzuldugum icin yaziyorum Bakanliklar ayrilacak seçim sonrasi kulislerde konuşulan konu bu. Hazirandan önce beklemeyin hatta iptal olması da cok büyük olasılık arkadaşlar. Yapacaksanız seçimden once yapin birşeyler sonra cok zor uzulerek söylüyorum çok zor.
 • Nde
  2 ay önce
  Yarın açıklanacak bence öyle hissediyorum
 • ayşe
  2 ay önce
  sabır kalmadı bekleye bekleye çatladık birazcık insaf diyorum
 • İbrahim k
  2 ay önce
  Yazıktır ve hatta günahtır, sonucu beklerken hamile olanların çocuğu oldu, emekleyen çocuklar yürümeye , yürüyenlerse okula gitmeye başladı, hepimizin hayat karşı planları yarım kaldı, ileriye bir adım atamadık...
 • Imd
  2 ay önce
  Sanırırım hiçbir zaman açıklamayacaklar