Gündem

Bu hafta sonu sokağa çıkma kısıtlaması var mı? Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklama yaptı mı?

Corona virüsü salgını nedeniyle Türkiye’de bir süredir hafta sonları sokağa çıkma kısıtlaması uygulanıyordu. 1 Haziran tarihinde ise ülkemizde normalleşme dönemine geçildi. İşletmeler tekrar açılırken vatandaşlar bu hafta sonu sokağa çıkma yasağının uygulanıp uygulanmayacağını merak ediyorlar.

Türkiye’de corona virüsü vaka sayısı kontrol altında olsa da henüz salgın sona ermiş değil. Bu kapsamda tedbirler alınmaya devam ederken, aynı zamanda normalleşme adımları da atılmaya başlandı. Daha önce virüs nedeniyle kapatılan işletmeler normalleşme ile tekrar faaliyetlerine başladılar. Ancak vatandaşlar, çalışanlar ve işletme sahipleri bu hafta sonu sokağa çıkma yasağı olup olmayacağını merak ediyor. Geçtiğimiz hafta sonu sokağa çıkma kısıtlaması ilan edilmiş daha sonra Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından iptal edilmişti.

Erdoğan iptal kararını, “Bunun için, Cumhurbaşkanı olarak, 15 ilimizi kapsayan hafta sonu sokağa çıkma sınırlaması uygulamasını iptal etme kararı aldım. Vatandaşlarımdan, MASKE-MESAFE-TEMİZLİK kurallarına bu süreçte de titizlikle riayet etmelerini önemle rica ediyorum.” Şeklinde duyurmuştu.

Kabine Toplantısı Bekleniyor

Bu hafta yasağın uygulanıp uygulanmayacağına dair henüz resmi bir açıklama yapılmadı. Bu hafta 11 Haziran Perşembe saat 15.30’da yapılması öngörülen Kabine Toplantısı ardından sokağa çıkma kısıtlaması açıklaması yapılması bekleniyor.

İlgili Makaleler