Personel Alımı

Bu İlde İkamet Edenler! Kamu Kurumunun 50 Personel Alım Şartları Açıklandı!

Muş ilinde yaşayan ve iş arayan binlerce vatandaşın yüzünü güldürecek yeni bir iş ilanı yayınlandı. Resmi internet sitesinden yayınlanan ilana göre Muş Alparslan Üniversitesi büro personeli, destek personeli, güvenlik görevlisi alanlarında 50 personel alımı yapacak. Başvurmak isteyen adayların başvurularını 19 Ocak 2022 tarihine kadar kabul edecek olan Muş Alparslan Üniversitesi alım şartları…

Muş Alparslan Üniversitesi Genel Şartlar

Muş Alparslan Üniversitesi personel alım şartları arasında 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48’inci maddesinde belirtilen şartları taşınması gerektiği ifade edildi.

7315 sayılı Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Kanunu uyarınca yaptırılacak olan arşiv araştırması sonucu olumlu olmak.

Herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak.

Görevini yapmasına engel hastalığı bulunmamak.

2020 yılı KPSS (B) grubu sınavına girmiş olmak, lisans düzeyi için KPSSP3, ön lisans düzeyi için KPSSP93 ve ortaöğretim düzeyi için KPSSP94 puanı esas alınacaktır. Adayların KPSS puanının, başvurduğu ilanın KPSS puan türüne uygun olması gerekmektedir.

Başvuracak adayların durumunun; 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/B maddesinin “Bu şekilde istihdam edilenler, hizmet sözleşmesi esaslarına aykırı hareket etmesi nedeniyle kuramlarınca sözleşmelerinin feshedilmesi veya sözleşme dönemi içerisinde Bakanlar Kurulu Kararı ile belirlenen istisnalar hariç sözleşmeyi tek taraflı feshetmeleri halinde, fesih tarihinden itibaren bir yıl geçmedikçe kurumların sözleşmeli personel pozisyonlarında istihdam edilemezler.” hükmüne uygun olması gerekmektedir.

 

Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esasların Ek-6’ncı maddesi gereğince “İşe alınması açısından gerekli olan niteliklerden herhangi birinin taşımadığının sonradan anlaşılması, işe alınma açısından gerekli olan niteliklerden herhangi birini sonradan kaybetmesi…” hallerinde hizmet sözleşmesi kurumca tek taraflı olarak feshedilir.

Adaylar ilan edilen pozisyonlardan sadece birine başvurabilecektir. Birden fazla pozisyona başvuru yapılması halinde adayların tüm başvuruları geçersiz sayılacaktır.

Sözleşmeli personel pozisyonlarına ait görev tanımındaki işler ve görev yerleri bilgilendirme amacıyla yazılmıştır. İdare ihtiyaç duyulması halinde yeni görev yerleri ve görevlerde değişiklik yapma hakkını saklı tutar.

İlgili Makaleler