Gündem

Bu ilçe, köy ve mahalleler giriş çıkışlara kapatıldı!

Türkiye’de corona virüsü vaka sayısı son 2 gündür binin üzerine çıktı. Bu kapsamda vakaların yoğun olduğu yerlerden yeni tedbir kararları alınıyor. Son olarak Gümüşhane, Adıyaman, Tokat, Kars, Afyonkarahisar’dan karantina haberleri geldi.

Çin Wuhan kentinden dünyaya yayılan corona virüsü salgını nedeniyle Türkiye’de bazı ilçe, köy ve mahallelerde karantina uygulanıyor. Vaka sayısının yoğun bölgelerde giriş ve çıkışlara kısıtlama kararları duyuruldu.

Gümüşhane

İlçe Umumi Hıfzıssıhha Kurulu tarafından Şiran ilçesine bağlı Evren köyünde bugün saat 20.00’den itibaren karantina uygulanmasına karar verildi. Gümüşhane Valiliğinden yapılan açıklamada “İlimiz Şiran ilçesi Evren köyünde yaşayan bazı vatandaşlarımız arasında korona virüs (Covid 19) testi pozitif çıkmıştır. Filyasyon çalışmaları neticesinde; kamu sağlığının korunması ve virüsün yayılmasının önlenmesi amacıyla söz konusu köyde bugün saat 20.00’den itibaren karantina tedbiri uygulanacaktır” ifadeleri kullanıldı.

Adıyaman

Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesinde Meydan ve Çatalağaç köylerinde oturan bazı vatandaşların Covi-19 testi pozitif çıktı. Bu nedenle İlçe Hıfzıssıhha Kurulu kararıyla Meydan Köyü 2 Ağustos ve Çatalağaç köyü 5 Ağustos tarihinden itibaren 14 gün süreyle karantinaya alındı. Kolluk kuvvetleri tarafından köylere giriş ve çıkışlar kapatıldı.

Tokat

Tokat’ın Sulusaray ilçesinde, Malum Seyit Tekke Mahallesi’nde 14 gün süreyle karantina uygulanmasına karar verildiği bildirildi.

Kars

Kars’ın Kağızman ilçesinde bir köy, corona virüsü salgını nedeniyle karantinaya alındı. Paslı köyünde başlatılan karantina kararının salgının yayılmasının engellenmesi, sosyal izolasyon sağlanarak vatandaşların sağlığının korunması amacıyla alındığı belirtildi.

Afyonkarahisar

Afyonkarahisar Valiliği’nden yapılan açıklama ile merkeze bağlı Beyyazı ile Çayırbağ beldelerinin Ali Çetinkaya ve Fatih mahallelerinde karantina uygulamasına karar verildiği duyuruldu. Valilikten yapılan açıklamada, “Beldede yaşayan vatandaşların zorunlu olmadıkça evlerden çıkmamasına, temel ihtiyaçların giderilmesi için her evden sadece bir kişinin dışarı çıkmasına karar verilmiştir” ifadeleri kullanıldı.

İlgili Makaleler