Kamu Haberleri

Bu işlemler artık e-Devlet’ten yapılacak! 26 Ekim’de başlıyor

e-Devlet Kapısı’nda vatandaşlara sunulan hizmetler arttırılıyor. Son olarak sabit veya mobil telefon, internet ve kablo TV hizmetlerinin iptal başvurusu için e-Devlet sistemi üzerinden işlemlerin gerçekleştirileceği öğrenildi. E-Devlet üzerinden iptal uygulaması 26 Ekim Pazartesi gününden başlatılacak.

Her geçen gün yeni bir özellik ile vatandaş karşına çıkan e-Devlet, binlerce kişiyi sevindirecek yeni bir uygulama ile adını duyurdu. Buna göre, sabit veya mobil telefon, internet ve kablo TV hizmetlerinin iptal başvurusu için bayilere gitmeye gerek kalmayacak. Vatandaşlar artık 26 Ekim tarihinden itibaren iptal işlemlerini e-Devlet sistemi üzerinden gerçekleştirebilecek.

24 saat içerisinde durdurulacak.

AA muhabirinin edindiği bilgiye göre, sabit veya mobil telefon, internet ve kablo TV aboneleri, aboneliğini iptal ettirmek istediğinde, hizmet aldığı işletmeciye yazılı dilekçeyle başvurmak, faks çekmek gibi işlemlerle uğraşmak zorunda kalmayan vatandaş sistem üzerinden online fesih işlemi yapacak. Vatandaşın online başvurusunun ardından 24 saat içinde hizmete ilişkin ücretlendirme, hizmet sağlayıcı tarafından durdurulacak.

Böylece şubelere gitmek zorunda kalmayan vatandaş aynı zamanda corona virüsü bulaş tehlikesi de yaşamamış olacak.

İlgili Makaleler