Gündem

Bu Kan Grubunda Olanlar Dikkat ! Corona Virüsü En Çok Onları Etkiliyor

Binlerce insanın ölümüne neden olan corona virüsü hakkında ilginç bir araştırma yapılarak virüsün en çok hangi kan gruplarında etkili olduğu belirlendi. Buna göre bu kan grubundakilerin daha çok dikkat etmesi gerekiyor.

Haftalık hakemli tıbbi dergi BMJ, Yale Üniversitesi ve ABD merkezli genomik araştırmalara odaklanan Cold Spring Harbor Laboratuvarı’nın desteklediği çevrimiçi sağllık araştırmalarının yayımlandığı medRxiv yeni tip koronavirüs ile ilgili Çinli bilim insanlarının çalışmasına yer verdi. Bu çalışma kapsamında corona virüsünün en çok hangi kan grubunda etkili olduğu belirlendi.

Söz konusu araştırma dünyayı etkisi altına alan ve 7 binden fazla insanın ölümüne neden olan yeni tip corona virüsü hakkında ilginç araştırmalar yapılıyor.

A KAN GRUBU EN ÇOK ETKİLENİYOR

Ülkedeki bilim insanları A, B, O kan gruplarına sahip 2 bin 713 vaka arasında bir araştırma yaparak virüsün merkezi Vuhan ve Shenzhen kentindeki üç hastanedeki vakaları inceleyen uzmanlar, bin 775 enfekte olmuş kişiyle virüs nedeniyle hayatını yitiren 206 kişiyi inceledi.

Bu araştırmalar kapsamında incelenen kişilerin yaş aralığı 18.6 – 45 olarak vurgulandı.

Uzmanlar tarafından yapılan bu incelemer doğrultusunda kan grubu A olanların virüse yakalanma oranlarının daha yüksek olduğu, en az etkilenenlerin ise kan grubu 0 kişiler olduğu ifade edildi.

Kan Grubu A Olanlar En Çok Etkileniyor

Söz konusu araştırmada “AB ve B kan gruplarının enfeksiyona yakalanma riski daha yüksek görünüyordu ancak istatistiksel manada anlamlı bir veri elde edilemediği için araştırmaya dahil edilmedi” ifadelerine yer verildi.

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir