Ekonomi

Bu Kartınız Barsa Akaryakıt Alışverişlerinizi Sadece Shell’den Yapın! Çünkü Akaryakıt Alışverişleri Bedavaya Gelecek! Kampanyaya Katılım İçin…

Her geçen gün daha hızlı artış gösteren akaryakıt fiyatları, şimdilerde vatandaşların en çok harcama kalemlerinden biri haline dönüştü. Öyle ki, mart ayının zam şampiyonu motorin, sadece aracı olan vatandaşı değil; toplu taşıma kullanan vatandaşı da etkiledi. Ulaşıma gelen zammın yanı sıra tedarik zincirinin en önemli halkası olan nakliyat da motorin zammı ile birlikte daha pahalı hale gelince zammın mutfağa yansıması çok uzun sürmedi.

Brent petrol varil fiyatlarında yaşanan artış da Rusya ve Ukrayna arasında başlayan savaşın ardından hızlanınca akaryakıt tabelaları Türkiye’de her gün değişir hale geldi. Bu bağlamda şu an için motorin 20 TL sınırını çoktan aşmışken; benzin 20 TL sınırına, LPG ise, 12 TL sınırına dayandı. Hal böyle olunca da bankalar kendi kartlarının kullanımını artırmak adına akaryakıt alımlarında hediye TL değerinde puanlar vererek, alışverişleri cazip hale getirmeye başladı. Öte yandan bu konuda en cazip teklif Shell Akbank iş birliğinden geldi.

Akbank’tan Axess Kartı olan Akaryakıtı Bedavaya Getiriyor

Akaryakıt kampanyalarının en avantajlarından birini sunması ile öne çıkan Akbank; Axess üyesi Shell akaryakıt istasyonlarından Axess kredi kartı ile tek seferde yapılacak en az 200 TL ve üzeri akaryakıt alışverişine 40 TL değerinde Chip-Para hediye edeceğini açıkladı. Harcamaların Chip-Para kazandırabilmesi için Akbank POS cihazından gerçekleştirmesini şart koşan banka, kazanılan Chip-Para’ların ise yine Axess üyesi olan Shell istasyonlarında kullanılabileceğini duyurdu. Dolayısıyla Akbanklıların akaryakıt alışverişlerinin bir kısmını bu yol ile ücretsiz bir şekilde karşılayabileceği öğrenildi.

Akbank – Shell İş Birliğine SMS İle Katılım Sağlanabiliyor

Kampanyasına dair detaylı bir açıklama gerçekleştirmiş olan Akbank, Axess kartı ile yapılacak olan akaryakıt alışverişlerine vereceği Chip-Para’lar için alışveriş yapmadan önce kampanyaya katılım şartı arıyor. Bu kapsamda alışveriş yapacak olan vatandaşların Akbank Mobil ya da Akbank internet bankacılığı ile kampanyaya katılım sağlaması gerekiyor. Akbank, aynı zamanda bu kampanyasına SMS ile katılımı da mümkün hale getirmiş bulunuyor. Akbank ile Shell ortaklaşa olarak hazırladığı bu kampanyaya SMS ile katılmak için ise “SHELL” yazıp 4566’ya SMS göndermek gerekiyor.

İlgili Makaleler