Gündem

Bu Yaz Tatile Gidecek Vatandaşlar Dikkat ! Bilim Kurulu Üyesi Uyardı

Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi ve Göğüs Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Tevfik Özlü bu yaz tatile gidecek olan vatandaşlar için bir mesaj paylaştı. Tevfik Özlü paylaşımında yaz tatili için vatandaşlara önemli uyarılarda bulundu.

Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi ve Göğüs Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Tevfik Özlü sosyal medya hesabından önemli açıklamalarda bulundu. Tevfik Özlü açıklamalarında bu yaz tatile gidecek olan vatandaşlara çeşitli uyarılar yaptı.

VATANDAŞLARA UYARI YAPTI

Bilim Kurulu üyesi Prof. Dr. Tevfik Özlü mesajında vatandaşlara şu uyarılarda bulundu:

Uçuş, transfer, otel, restoran, kafe, plaj, havuz, vb tatil ortamlarında kalabalıklaşmama ve sosyal mesafeyi koruma konusunda dikkatli olunur ve koronavirüs sertifikasyon kurallarına uyulursa tatil sorun olmayacaktır.

Rutin tatil formatımızı gözden geçirip, otel konaklamalı, deniz-plaj kalabalığına alternatif olarak; doğada başımızı dinleyebileceğimiz, daha izole, tatil seçeneklerini deneyebiliriz.

“OLUMLU BİR GELİŞME”

Bilim Kurulu Üyesi Prof. Tevfik Özlü, dün HaberTürk TV’de Mehmet Akif Ersoy’un sorularını yanıtlamış ve normalleşme sürecinin salgına olan etkisiyle ilgili şu ifadeleri kullanmıştı:

Türkiye’de iniş eğrisi başladı. Dünkü rakam düşme eğilimindeydi. Bugünkü rakamı da görmek lazım. İlk intibalar umut verici ama 14 gün beklemek lazım Hava sıcaklığı da etkiliyor.

Salgının hızı biraz kesildi. Türkiye’de iniş eğrisi başladı ama dünyada iniş eğrisi yok genel olarak bakıldığında ama duraklama var. Bu da olumlu bir gelişme.

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler