Gündem

Bülent Arınç’tan AK Parti ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı kızdıracak sözler!

AKP Kurucularından ve YİK üyesi Bülent Arınç, katıldığı bir televizyon programında AK Parti ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı kızdıracak sözler sarf etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Ahmet Davutoğlu ve Ali Babacan hakkında kullandığı sözlere ‘’bu tür çirkin sözlerle ve yaklaşımlarla insanları partiden uzaklaştırmaya çalışanlardır…’’ ifadeleri ile karşı çıkan Arınç, FETÖ’cü müsünüz? Sorusuna verdiği cevap gündemi alevlendirecek niteliğindeydi.

Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare kurulu Üyesi Bülent Arınç, katıldığı bir televizyon programında, Melih Gökçek hakkında kullandığı Ankara’yı o yapıya parsel parsel sattılar iddialarından sonra ikinci büyük iddia geldi.

‘’HİÇ BİRİMİZ MASUN DEĞİLİZ’’

Kendisine FETÖ’cü müsünüz diye soran spikere cevap veren Arınç ‘’Değilim. Bu bana yapılabilecek en kötü iftira olur. Bunların karanlık yüzünü maalesef çoğumuz göremedik. Masum değiliz… Hiç birimiz’’ dedi. Arınç’ın sözlerini itiraf olarak değerlendiren muhalefet cephesi, ‘’Masum değiller. Buda bir itiraftır. İkrardır. Peki, bu vebalin, bu günahın bir bedeli olmayacak mı?’’ diye seslendi.

‘’BENİM KULLANDIĞIM SÖZLERİ ONLARDA KULLANDI’’

Arınç Türkçe olimpiyatlarında söylediği o sözleri, Bin Ali Yıldırım’ında, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın da söylediğini hatırlatarak, gündemi ısındıracak bir takım açıklamalarda bulundu. İşte o çok çarpıcı açıklamalar…
‘’Türkçe olimpiyatlarında ne konuştuysam konuştum. Hiç birini inkar etmem. Benim söylediğim sözleri Bin Ali Yıldırım da söyledi. Sayın Recep Tayyip Erdoğan’da söyledi. Eğer bizi aldatmışlarsa, bizi yanıltmışlarsa bu suç bizim değil’’ dedi.

ERDOĞAN, DAVUTOĞLU VE BABACAN’I İHANET ETMEKLE SUÇLAMIŞTI

Cumhurbaşkanlığı YİK üyesi Bülent Arınç katıldığı bir televizyon programında, AK Parti ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı kızdıracak itiraf niteliğinde sözler sarf etti. AK Partinin önemli isimlerinden Arınç, Erdoğan’ın Ahmet Davutoğlu ve Ali Babacan’a yönelik ihanet sözlerine karşı çıktı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Davutoğlu ve Babacan’ı şu ifadeleri ile ihanetlikle suçlamıştı;
Erdoğan ‘’İçimizde ayrılıp da parti kuranları gördük! Şu anda sorsam adını şanını bilmezsiniz. Bu tür ihanette olanlar, bu işin bedelini de ağır öderler’’ diye seslenmişti…

ERDOĞAN’IN O SÖZLERİNİ ‘ÇİRKİN SÖZLER’ OLARAK NİTELEDİ

Arınç, Erdoğan’ın bu ihanet suçlamasına karşı çıktı. Arınç, Davutoğlu ve Ali Babacan’ın, AKP’den ayrılarak yeni bir parti kurmasını şu ifadeleri ile değerlendirdi; İhanet kelimesini ‘’çirkin söz, insanları Partiden uzaklaştırmaya çalışan bir söz’’ olarak niteleyen Arınç ‘’Aramızdan çıkıp gidenler olabilir. Bu işin doğasında var. Bunlara hain diyenler aslında bu partinin kurulmasına giden süreçte, bu tür çirkin sözlerle ve yaklaşımlarla insanları partiden uzaklaştırmaya çalışanlardır. İhanet kelimesi öyle gelişi güzel kullanılmaz’’ dedi.

AK PARTİYE UYARI NİTELİĞİNDE SÖZLER

Arınç, Ahmet Davutoğlu ve Babacan hakkında ki açıklamalarında AK Parti ve yönetimine bir uyarı şeklinde cümleler kurdu. Arınç ‘’Hiç birinin AK Partiye sivrisineğin ısırığı kadar zararı olmadı. Hükümetin içerisinde Bakanlık yapmış, Başbakanlık yapmış olanlar şimdi AK Partinin yanlışlıklarını söyleyerek bir parti kuruyor’’ dedi.

‘’ERDOĞAN’IN YANINDA OLDUĞUM KADAR YAYINDAYIM’’

Siz Erdoğan’ın yanında mısınız yoksa karşısında mısınız? Sorusuna Bülent Arınç ‘’Karşısında değilim. Ne kadar yanındaysam o kadar yanındayım’’ sözleri ile cevap verdi. Arınç’ın bu sözleri ‘’Şu anda ki görevde bulunduğu müddetçe yanında, ayrılması durumunda ise karşısında olabileceği’’ şeklinde yorumlandı. Arınç ayrıca AK Partinin başarısının sadece Cumhurbaşkanı Erdoğan’a bağlı olmadığını şu sözleri ile ifade etti;
‘’Ben siyasette kendi başarımla geldim. Sayın Cumhurbaşkanımız eğer başımızda olmasaydı başarılı olamazdım. Bizde olmasaydık O’da eksik kalırdı’’ dedi.

BEN ONUN KOLUNU O BENİM SAKALIMI KESTİ

Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare kurulu Üyesi Bülent Arınç, istifa ettirilen eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’le yaşadığı ‘’Parsel Parsel’’ tartışmasına bir kez daha değindi. Ben onun kolunu kestim o benim sakalımı dedi.

Bülent Arınç FETÖ’ye işaret ederek ‘’bu yapıya Ankara’yı parsel parsel satmıştır’’ sözleri ile Melih Gökçek’i suçlamıştı. Bu suçlamaya son olarak ‘’ben onun kolunu kestim o benim sakalımı traş etti. Benim sakalım daha gür çıktı ama kesilen kol içerde kaldı’’ diyerek son noktayı koydu. Gökçek’ten, Arınç’ın bu sözlerine henüz cevap gelmedi. Gökçek hakkında da bu güne kadar parsel parsel iddiaları hakkında herhangi bir soruşturma açılmadı. Halbuki Melih Gökçek o dönemde bu iddialara karşı ‘’Gelen insanların hangisi FETÖ’cü hangisi değil be nerden bileceğim kardeşim… Alınlarında mı yazıyor?’’ diyerek kendini savunmuştu.

NEDEN GÖKÇEK’İ SUÇLADIĞINI AÇIKLADI

Arınç uzun zaman sonra neden Parsel parsel söylediğinin açıklamasını yaptı. Arınç konu ile ilgili olarak şu ifadeleri kullandı;

‘’Beni FETÖ’cü olmakla suçladı. Yalan yanlış şeyler söyledi. O gün bakanlar kurulu vardı. Ben sayın Davutoğlu ve bakanlardan bu adamı çağırıp ‘Sen ne yapıyorsun? Sen bir Başbakan Yardımcısının istifasını isteyecek adam mısın? Kendine gel!..’’ demesini beklerdim. Onlardan böyle bir şey gelmeyince ciddi bir iş yapmak lazım dedim ve kendisi ile ilgili kanaatlerimi söyledim’’ dedi. Arınç’ın bu sözleri ‘’Eğer Melih Gökçek’ten böyle bir suçlama gelmeseydi demek ki Arınç’ta bildiklerini ya da kanaatlerini söylemeyecekti. Halbuki kendisi, Türkiye çıkarlarını gerek partisinin gerekse şahsının menfaatlerinin üstünde tutması gerekirdi…’’ yorumları geldi.
Arınç’ın kullandığı sözler tartışmaları alevlendirecek gibi.

İlgili Makaleler