Gündem

Bulunan Doğalgaz Rezervi Hakkında İYİ Parti’den Açıklama: Milletimizle Alay Etmeyin

İYİ Parti Sakarya Milletvekili Ümit Dikbayır bugün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan Karadeniz'de bulunan doğalgaz rezervi hakkında açıklamalarda bulundu. Dikbayır açıklamalarında "Yeter artık! Aziz Milletimizle alay etmeyin" ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, daha önce duyurmuş olduğu “müjde” açıklamasını yaptı ve Karadeniz’de doğalgaz rezervi bulunduğunu belirtti. Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamalarında Türkiye tarihin en büyük keşfini Karadeniz’de gerçekleştirdiğini Fatih sondaj gemisinin Tuna-1 sondajında 320 milyar metreküp doğal gaz rezervi keşfettiğini vurguladı.

Konu ile ilgili olarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan açıklamalarında “Hedefimiz, 2023 yılında Karadeniz gazını milletimizin kullanımına sunmaktır” ifadelerini kullanmıştı.

İYİ PARTİLİ DİKBAYIR TEPKİ GÖSTERDİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın İYİ Parti Sakarya Milletvekili Ümit Dikbayır sosyal medya hesabı üzerinden tepki gösterdi.

Dikbayır sosyal medya hesabı üzerinden şu ifadeleri kullandı:

“AZİZ MİLLETİMİZLE ALAY ETEMEYİN”

“Türkiye tarihinin en büyük doğalgaz keşfi değil bu; 18 yıllık iktidarda,sık sık,lazım oldukça,seçim yaklaştıkça, özetle; Türkiye tarihinin”EN ÇOK KEŞFEDİLEN”doğalgaz yatağı bu.. 8’inci müjde bu.. Tek fark,adı Tuna1’di, Sakarya olmuş.. Yeter artık! Aziz Milletimizle alay etmeyin!”

İşte yapılan paylaşım:

İlgili Makaleler