Gündem

Bundan sonra çalışanlardan corona virüsü testi mi istenilecek? İşte cevabı

Çin Wuhan’dan tüm dünyaya yayılan corona virüsü pek çok alanda değişikliğe neden oldu. Sağlık sektöründen sosyal hayata kadar bütün dengeler değişti. Hızlı bir şekilde insandan insana bulaşan virüsü çalışma şekillerinin de değiştireceği öngörülüyor. Peki, Bundan sonra çalışanlardan corona virüsü testi mi istenilecek? Hukukçular yanıtladı!

Türkiye dahil olmak üzere corona virüsü salgını tüm dünyada gündem olmaya devam ediyor. Hayatın olağan akışını değiştiren ve çalışma koşullarında değişikliklere neden olan Covid-19 hakkında çalışanların aklında pek çok soru işareti var. Bu sorulardan bir tanesi de bundan sonra işverenlerin çalışanlardan corona virüsü testi isteyip istemeyeceği hakkında.

İşveren testi isteyebilir

Hukukçu Fatih Kalelioğlu bu soruya yanıt verdi. Kalelioğlu, “İşveren bütün işçilerinden test yaptırma talebinde bulunabilir. Ücrete tabi ise ücreti de işveren öder. Şu an bulunduğumuz durumu göz önünde bulunduracak olursak, bir iş yerinde işçinin bulaşıcı bir hastalığa yakalanması, bu işveren ve diğer çalışan işçiler açısından ciddi bir sorun haline gelecektir. “ açıklamasında bulundu.

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir