Eğitim

Burs ve kredi ödemeleri bugün başladı! Banka hesaplarınızı kontrol edin

Binlerce üniversite öğrencisi tarafından merakla beklenen burs ve kredi ödemeleri hakkında açıklama yapıldı. Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu ödemelerin bugün banka hesaplarına yatırılmaya başlandığını duyurdu. Ödemeler T.C. kimlik numarasının son rakamına göre yapılacak.

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu sosyal medya hesabından yaptığı açıklama ile öğrencilere müjdeyi verdi. Bakan Kasapoğlu, yükseköğrenim öğrencilerinin aralık ayı burs ve kredi ödemelerinin bugün banka hesaplarına yatırılmaya başlandığını duyurdu.

Konuya ilişkin sosyal medya hesabı üzerinden açıklama yapan Bakan Kasapoğlu, “Sevgili arkadaşlar, aralık ayı burs ve kredileriniz an itibarıyla hesaplarınıza yatırılmaya başlandı. Sağlıklı günlerde kullanmanızı dilerim.” İfadelerini kullandı.

T.C. kimlik numarasına göre hesaplara yatacak

T.C. kimlik numarasının sonu 0 olanlar için burs ve kredi ödemeleri bugün yapıldı. T.C. kimlik numarasının sonu “2” olanlar 7 Aralık, “4” olanlar 8 Aralık, “6” olanlar 9 Aralık, “8” olanlar ise 10 Aralık’ta ödemelerini alabilecek.

İlgili Makaleler