Gündem

Bursa’dan Kara Haber Geldi ! Şehidimiz Var

Dün gece Siirt'te meydana gelen kazada 2 askerimiz şehit düşerken 7 askerimiz de yaralanmıştı. Bir kara haber de Bursa'dan geldi Bursa'nın İnegöl ilçesinde İlçe Jandarma Komutanlığında görevli olan uzmab çavuş Şahin Keser bir ay önce kalp krizi geçirkmişti. Askerimiz Keser bugün tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı ve şehit oldu.

Dün gecenin ardından bugün Bursa’dan kara haber geldi. Dün gece Siirt’te operasyona giden askerlerimizi taşıyan zırhlı askeri araç virajı alamayarak devrilmişti. Aracın içinde bulunan 9 askerimizden 7’si yaralanmış ve 1’inin durumu ağır olarak bildirilmişti. 2 askerimizin de şehadet bilgisi paylaşıldı. Bunun üzerine İçişleri Bakanlığı tarafından bira açıklama yapılarak bilgi paylaşımı yapıldı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ise taziye mesajı yayımladı.

1 AYLIK MÜCADELEYİ KAYBETTİ

Bursa’nın İnegöl ilçesinde İlçe Jandarma Komutanlığında görevli olan uzman çavuşumuz Şahin Keser 1 ay önce kalp krizi geçirmişti ve hastaneye kaldırılmıştı. Daha sonra askerimiz Keser ambulans ile Bursa’daki özel bir hastanenin yoğun bakım ünitesine sevk edildi. Yaklaşık 1 aydır tedavi altında olan Keser bugün yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

CENAZESİ MEMLEKETİNE GÖNDERİLDİ

Ayrıca uzman çavuş Keser’in cenazesi memleketi Adana’ya gönderildi.

Geçtiğimiz gün Bursa’da da iki aile arasında çıkan kavgada ateş açılması üzerine bir polis memurumuz şehit olmuştu. Dün ise Siirt’te 7 askerimiz yaralandı 2 askerimiz şehit oldu.

İlgili Makaleler