Gündem

Büyük İstanbul Depremi Hakkında Bakan Soylu’dan Önemli Açıklama

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu yaptığı açıklamalarında büyük İstanbul depremi hakkında önemli değerlendirmelerde bulundu.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu yaptığı açıklamalarında önemli değerlendirmelerde bulundu. Bakan Soylu açıklamalarında büyük İstanbul depremi hakkında hazırlıkları belirtti.

Konu ile ilgili olarak Bakan Soylu açıklamalarında olası büyük İstanbul depremi için büyük İstanbul planı hazırladıklarını ifade etti.

Bununla birlikte Bakan Soylu açıklamalarında “Muhtarlarla whatsapp grubu kurduk, hala bu whatsapp grubumuz devam ediyor. Kendi koordinasyonumuzda dört beş ayrı yapı içerisinde bu yardımları dağıttık.” ifadelerine yer verdi.

BAKAN SOYLU’NUN AÇIKLAMALARI

Büyük İstanbul depremi hakkında İçişleri Bakanı Süleyman Soylu açıklamalarının devamında şu ifadelere yer verdi:

Talepler hızla akıyor, bir muhtarımız var o da talepleri yağdırıyor ben de bir cümle yazdım “Bu depremin bana öğrettiği bir gerçek var bizim muhtar bakan oldu ben de aza oldum.”

Van’daki depremde bütün köylere gittim orada vatandaşlarımız toplandı ne yapacağımızı onların neler yapması gerektiğini bir meydan toplantısı ile teker teker anlattım, bu hasar buradan kaldırılana kadar yanlarında olacağız.

Diyor ki mesela “Hayvanlarım ahırın içerisinde kaldı”, dedim ki “Gel bakayım nerde kaldı”, ahırın içerisine girdik hayvanın birisini çektim çıkardım yani ona kadar vatandaşlar orada birlikte olmak lazım.

Sayın Cumhurbaşkanımızın meseleye ilk günden beri müdahale etmesi, yani sabah akşam öğlen sürekli arıyor ya da biz arayıp bilgi arz ediyoruz kendisinin tecrübesi bizden daha çok hem İstanbul’u hem Van’ı hem Bingöl’ü yaşamış Sayın Cumhurbaşkanımızın yol göstermesiyle hem bakan arkadaşlarımızın koordinasyonu ile, şöyle bir sistem kurduk. Biz 1 yılda Elazığ ve Malatya’yı normalleştireceğiz hem Sayın Berat Albayrak, Sayın Varank, hem Milli Eğitim bakanımız hepsi geldiler onlar da 1 yıllık bir periyot çizdiler.

Büyük İstanbul Depremi Hakkında Açıklama
Büyük İstanbul Depremi Hakkında Açıklama

Hem şehrin ekonomik hem ticari hem sosyal hayatını düzenleyebilecek 1 yıllık bir periyot çizildi Allah nasip ederse önümüzdeki Nisan ayının sonunda genel perspektif olarak Elazığ ve Malatya’nın ilgili ilçelerinde hayat normale dönecek.

Şunu söylüyorlar ve haksızlık ediyorlar, Türkiye deprem paraları topladı ne yaptı? Türkiye’de binlerce okul ve hastane yapıldı mesela Elazığ’daki Şehir Hastanesi’nde hiçbir şey yok o deprem orada 3 büyüklüğünde gibi hissedildi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir