Personel Alımı

Büyükşehir Belediyesine en az ilkokul mezunu 107 şoför alınacak!

Konya Büyükşehir Belediyesi Şehir Hizmetleri A.Ş en az ilkokul mezunu 107 adet şoför alımı yapacak!

Konya Büyükşehir Belediyesi İŞKUR üzerinden yeni bir personel alım ilanı yayınladı. İlana göre Konya Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinden olan Konya Şehir Hizmetleri A.Ş bünyesine, 107 adet şoför alımı yapılacak.

BAŞVURU ŞEKLİ VE TARİHİ

Şoför alımı için başvurular 12 Ekim 2020 tarihinde sona erecektir. Konya Şehir Hizmetleri personel alımı başvurusunda bulunmak isteyen adayların, belirtilen tarihe kadar, EK’de bulunan ön başvuru formunu doldurarak isbasvuru@konya.bel.tr adresine mail yolu ile iletmeleri gerekmektedir.
Şoför olarak alınacak personeller, Konya Büyükşehir Belediyesi sınırları içerisinde yolcu taşımacılığı görevlerini üstlenecekler ve belediyenin kadrosunda daimi olarak istihdam edileceklerdir.

ŞOFÖR ADAYLARINDAN ARANAN ŞARTLAR

Konya Büyükşehir Belediyesi şoför alımı için adaylardan istenilen başvuru şartları şöyle;

1. Askerlik durumu itibariyle muvazzaf askerlik hizmetini yapmış olmak.

2. 22.05.2003 tarihli ve 4857 sayılı iş kanununun 30. maddesi hükümleri saklı kalmak kaydıyla görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak.

3. Türk Ceza Kanununun 53. maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, (…)(1) zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak.

4. Fuhuş, cinsel saldırıda bulunma, çocukların cinsel istismarı, zorla fuhuşa sevk etme, cinsel dokunulmazlığa karşı suçlar, cinsel saldırı, cinsel taciz, uyuşturucu veya uyarıcı madde imal ve ticareti, suç işlemek amacıyla örgüt kurma, tefecilik suçlarından ceza almamış olmak.

5. Ehliyetine alkol, uyuşturucu madde vb. nedenlerden dolayı herhangi bir sebeple işlem yapılmamış olmak.

6. Şoför olarak çalışmaya bedenen ve ruhen elverişli olmak.

7. Otobüs kullanabilir sürücü belgesine sahip olmak. (01.01.2016 tarihinden önce alınmış E sınıfı sürücü belgesine veya 31.12.2015 tarihinden sonra alınmış D sınıfı sürücü belgesine sahip olmak.)

8. SRC-1 veya SRC-2 belgelerinden en az birine sahip olmak.

9. Geçerli psikoteknik belgesine sahip olmak.

10. Başvuru tarihi itibariyle 26 yaşından küçük, 48 yaşından büyük olmamak.

11. En az ilkokul mezunu olmak.

12. Tercihen Konya Merkez İlçeleri, Karapınar Merkez veya İsmil, Ovakavağı, Sızma , Hayıorğlu mahallelerinde ikamet ediyor olmak.

Şoför alımına ilişkin Türkiye İş Kurumu’nun ‘’kurum dışı kamu işçi alım ilanları’’ sayfasında yayınlanan resmi ilan detaylarını görüntülemek için BURAYA TIKLAYINIZ

İlgili Makaleler