Gündem

Cahit Turhan’ın Ulaştırma Bakanlığı’ndan Alınmasının Nedeni Belli Oldu

Ulaştırma ve Alt Yapı Bakanı Cahit Turhan'ın geçtiğimiz günlerde bakanlık görevinden alındığı açıklanmıştı ve şimdi de bu görev değişikliğinin nedeni belli oldu. Bakan Cahit Turhan yerine Bakan Yardımcısı Adil Karaismailoğlu getirilmişti.

Geçtiğimiz günlerde Resmi Gazete’de yayımlanan kararnameye göre, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kararıyla Ulaştırma ve Alt Yapı Bakanı Cahit Turhan’ın görevden alındığı duyurulmuştu.

Resmi Gazete’de 28 Mart 2020 tarihinde yayımlanan görev değişikliğinde, Bakan Turhan’ın yerine Ulaştırma ve Alt Yapı Bakanlığı’na Bakan Yardımcısı Adil Karaismailoğlu getirilmişti.

GÖREV DEĞİŞİKLİĞİNİN SEBEBİ ORTAYA ÇIKTI

Ulaştırma ve Alt Yapı Bakanı Cahit Turhan’ın geçtiğimiz hafta meydana gelen görev değişikliğinin sebebi belli oldu. Yerine Bakan Yardımcısı Adil Karaismailoğlu’nun getirilmesinin sebebi olarak İstanbul’da yapılması gereken şehir hastanesi yollarının yapılamaması olduğu meydana çıktı.

2019 Aralık ayında İstanbul Büyükşehir Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun Ulaştırma ve Alt Yapı Bakanlığına yazdığı yazıda, İkitelli Şehir Hastanesi’nin yollarını yapmayacağını vurgulamıştı. Eski Bakan Cahit Turhan ise 12 Ocak tarihinde yaptığı açıklamada, İBB’nin yolları yapmayacağını açıklamasının ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talebiyle yolların yapılacağını söylemişti. Ancak bu süre zarfında herhangi bir şey yapılmadığı için Cahit Turhan görevinden alındı ve yerine Adil Karaismailoğlu getirildi.

HEMEN YOLLAR İÇİN ÇALIŞMAYA BAŞLADI

Yeni Ulaştırma ve Alt Yapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, hemen şehir hastanesinin yolları için çalışmaya başladı.

CORONA VİRÜS İLE MÜCADELEDE ÖNEM TAŞIYOR

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ise Başakşehir İkitelli Şehir Hastanesinin corona virüs ile mücadelede oldukça önem taşıdığını çünkü 520’si yoğun bakım olmak üzere 2 bin 682 yatak kapasitesi olduğunu belirtti.

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir