Gündem

Çalışan anne ve babalar corona virüsü tatilinde ne yapacak?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başkanlık ettiği corona virüs toplantısından sonra Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk okulların 2 hafta süreyle kapatıldığını açıklamıştı. Bu kararın ardından çalışan anne babanın çocuğu evdeyken ne yapacağı merak konusu oldu.

Corona virüsünün Türkiye’ye sıçraması ve 5 kişide tespit edilmesinin ardından, alınan önlemler kapsamında okulların kapatıldığı duyurulmuştu. Bakan Selçuk tarafından yapılan açıklamada okulların 2 hafta kapatılacağı ve bu sürecin ilk haftası tatil ilan edilirken 2. Haftasında derslerin internet üzerinden işleneceği belirtildi. Bu karar sonrası veliler tarafından çalışan anne ve babaların ne yapacağı sorusu sorulmaya başlandı.

Eşlerden biri izinli sayılacak mı?

Bu konuyla ilgili Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, çalışan eşlerden birinin idari izinli sayılıp sayılmayacağına ilişkin olarak, “Hane halkı araştırmasına göre 5-13 yaş arasındaki çalışan anne oranımız yüzde 27 civarında. Bu konuda biz bütün dünyada olduğu gibi küresel sorun konusunda velilerimizin de desteğini bekliyoruz. Eğer daha bir üst bir karar alma ihtiyacı olursa sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde yapılan çalışmalar neticesinde değerlendirilir.”ifadeleri kullanıldı.

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir