Gündem

Çalışanlara güzel haber! İzinli sayılacaklar

Türkiye’de corona virüsü salgını nedeniyle yeni düzenlemeler yapılıyor. Bu kapsamda çalışanları ilgilendiren yeni bir gelişme meydana geldi. Covid-19 risk grubunda sayılanlar, aile hekimlerinden aldıkları rapor ile izinli sayılabilecekler.

Türkiye’de binlerce vatandaşın enfekte olmasına neden olan corona virüsü salgında çalışanları ilgilendiren bir gelişme meydana geldi. Yeni yapılan düzenleme ile kronik hastalığa sahip olan ancak e-Nabız sisteminden rapor alamayan corona virüsü risk grubundaki vatandaşlar, artık aile hekimliğinden aldıkları rapor ile izinli sayılabilecekler.

KDK harekete geçti

Konu hakkında Kamu Denetçiliği Kurumundan (KDK) yapılan yazılı açıklamada, e-Nabız sisteminden “Kovid-19 kronik risk durumu” raporu alamayan bir vatandaşın, işe giderek hayatını tehlikeye attığı gerekçesiyle kuruma başvuruda bulunduğu öğrenildi. Kurum tarafından konu ile ilgili olarak çalışmalar başlatıldı.

Covid-19 İdari izin tanısı

Buna göre; kronik hastalığa sahip olan ancak e-Nabız sisteminden rapor alamayan corona virüsü risk grubundaki vatandaşların aile hekimlerine başvuruları ile “Kovid-19 İdari İzin Tanısı” raporuyla izinli sayılabilmesinin önü açıldı.

İlgili Makaleler