Ekonomi

Çalışma Bakanı Selçuk İŞKUR Müjdesi Verdi ! 2020 Yılının Sonuna Kadar…

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk yaptığı açıklamalarında İŞKUR müjdesi verdi. Buna göre Bakan Selçuk İŞKUR ile 2020 yılının sonuna kadar mesleki eğitim kursları düzenleneceğini ifade etti.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmet Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk yaptığı açıklamalarında bir müjde verdi. Bakan açıklamalarının devamında İŞKUR’un geleceğin mesleklerine daha da ağırlık vereceğini ifade ederek şöyle devam etti:

“Cumhurbaşkanlığı Programı kapsamında belirlediğimiz hedefler doğrultusunda gelecekte ortaya çıkacak beceriler ve mesleklerde nitelikli iş gücünün yetiştirilmesini sağlamaya yönelik mesleki eğitim kursları düzenleyeceğiz.”

Konu ile ilgili olarak Çalışma Bakanı Selçuk yazılı bir açıklama yaptı. Bakan açıklamalarında dijitalleşen sanayide nitelikli işgücü ihtiyacının karşılanabilmesinin oldukça önemli olduğunu söyleyerek, bilgi ve iletişim teknolojileri ve Ar-Ge alanlarında gelişen teknoloji ve üretim süreçlerinin değişimi ile birlikte yeni mesleklerin ortaya çıkacağına, bazı mesleklerde ise işgücü talebinin artacağına dikkat çekti.

BAKANIN AÇIKLAMALARI

Bu konu hakkında Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Selçuk açıklamalarının devamında şu ifadelere yer verdi:

“Günümüzde işgücünden beklenen en kritik özellik; disiplinler arası yeteneklere sahip olması ve bunları hayata geçirebilmesidir. Bu sebeple bireylerin dijital çalışma ortamıyla baş edebilmek için gerekli becerileri kazanması ve dijital dönüşüm ile ortaya çıkan yeni dijital becerilere hazır olması gerekmektedir.”

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk
Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk

İŞGÜCÜ TALEBİ ARTACAK

Ayrıca mesleki eğitim kursları hakkında Bakan Selçuk’un açıklamaları şöyle oldu:

“Bu kapsamda; endüstriyel bilgisayar programcılığı, giyilebilir teknoloji tasarımcısı, endüstriyel kullanıcı arayüzü tasarımcısı, bulut bilişim uzmanı, siber güvenlik uzmanı, veri analisti, erp uzmanı, sosyal medya uzmanı, yazılım geliştirme uzmanı, mobil yazılım uzmanı, oyun geliştirme uzmanı gibi mesleklerde işgücü talebinin artacağını öngörüyoruz.

2020 Cumhurbaşkanlığı Programı kapsamında belirlediğimiz hedefler doğrultusunda gelecekte ortaya çıkacak beceriler ve mesleklerde nitelikli işgücünün yetiştirilmesini sağlamaya yönelik mesleki eğitim kursları düzenleyeceğiz.

Ayrıca 2019 yılında yazılım uzmanı, sistem uzmanı, kurumsal kaynak planlama uzmanı, bulut bilişim uzmanı, siber güvenlik uzmanı ve oyun geliştirme uzmanı mesleklerinde İŞKUR aracılığıyla düzenlediğimiz eğitimler 2020 yılında da devam edecek olup, Ankara ve İstanbul’a ilave olarak İzmir’de de bu eğitimleri düzenleyeceğiz.”

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir