Kamu Haberleri

Çalışma Bakanı Selçuk’tan Çok Önemli Atama Açıklaması

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk yaptığı açıklamalarında 399 şehit yakını, gazi ve gazi yakınının atamasının gerçekleştirildiği ifade edildi.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk çok önemli açıklamalarda bulundu ve 399 şehit yakını, gazi ve gazi yakınının atamasının gerçekleştirildiğini belirterek atamaların corona virüsü tedbirleri kapsamında dijital ortamda noter huzurunda gerçekleştirildiğini vurguladı.

48 KAMU KURUMUNDA İSTİHDAM

Hak sahiplerinin atama teklifleri yapılırken, atanmayı istedikleri ilk il tercihleri ile öğrenim durumlarının dikkate alındığını belirten Bakan Selçuk, 399 şehit yakını, gazi ve gazi yakınına 48 kamu kurum ve kuruluşunda istihdam imkanı verildiğini ifade etti.

291 ERKEK, 108 KADIN ATAMA YAPILDI

Konu ile ilgili olarak Bakan Selçuk açıklamalarının devamında atananların 291’inin erkek, 108’inin de kadın olduğunu belirterek, atama tekliflerinin e-uygulama üzerinden personel talep eden kamu ve kuruluşlarına yapıldığını ifade etti.

BAKAN SELÇUK’UN AÇIKLAMALARI

Atamalar hakkında Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Selçuk açıklamalarının devamında şu ifadelere yer verdi:

“Ramazan Bayramı öncesinde atamaların gerçekleştirilmiş olması durumu daha da anlamlı kıldı. Şehitlerimizi saygı, sevgi, rahmet ve minnetle yad ediyoruz. Vatan için canını ortaya koyan kahramanlarımız ve ailelerimizin her zaman yanındayız. Biz ülkemiz için çalışan büyük bir aileyiz.”

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler