EkonomiGündem

Çalışma Bakanlığı Açıkladı: Virüsten Etkilenen Ailelere 1000 Lira Ödeme Yapılacak

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk yaptığı açıklamalarında corona virüsünden etkilenen ailelere 1000 lira ödeme yapılacağını ifade etti.

Ülkemizde görülen corona virüsü kapsamında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan geçtiğimiz günlerde ulusa sesleniş konuşması yapmıştı. Cumhurbaşkanı Erdoğan burada alınacak olan ekonomik tdbirleri belirtti. Konu hakkında açıklamalarda bulunan Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk virüsten etkilenen ailelere 1000 lira ödeme yapılacağını ifade etti.

AİLELERE 1000 LİRA ÖDEME

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk 1000 lira ödeme hakkında yaptığı açıklamalarında şu ifadelere yer verildi:

“Sosyal Yardımlaşma Dayanışma Vakıfları aracılığıyla yapılan gelir testlerine bağlı olarak en alt kesime 2 milyar liralık yardımı dağıtacağız. Sosyal yardımlarda ek 2 milyar liralık kaynağın dağıtımında, şartları taşıyan ihtiyaç sahibi hanelere 1000’er lira destek vereceğiz”

Virüsten Etkilenen Ailelere 1000 Lira Ödeme

Virüsten Etkilenen Ailelere 1000 Lira ÖdemeGeçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ulusa sesleniş konuşması yapmıştı. Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamalarında piyasaya 100 milyar TL’lik paranın aktarılacağını ve virüsten etkilenmiş maddi geliri kısıtlı olan aileler içinde 2 milyar liralık bütçenin verileceğini ifade etmişti.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk tarafından 2 milyar liralık kaynağın dağıtımının detayları belirtildi ve virüsten etkilenen ailelere 1000 lira ödemenin yapılacağı ve bu ödemelerin Mart ayı sonuna kadar ihtiyaç sahibi ailelere dağıtılacağı ifade edildi.

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir