Gündem

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, Sinyali Vermişti: Asgari Ücretliye Zam Geliyor! Hemen Ardından Konuşan O İsim İse, Müjdeledi!

Temmuz ayında emekli ve memura gelecek olan ek zam için asgari ücretli de bekleyişe girdi. Daha önce yasaya işaret eden Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, ara zamma kapattığı kapıları yeniden araladı.

Bir süredir tartışılan ara zam ile ilgili son gelişmeler, asgari ücretli için de enflasyon farkını giderecek bir düzenlemenin yapılacağını akıllara getirdi. Konuyla ilgili ilk açıklama Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin’den gelirken; ikinci açıklama Ak Parti Sözcüsü Ömer Çelik’ten geldi.

Asgari Ücretlinin Beklediği Sinyal, Bakan Bilgin’den Geldi

Daha önce asgari ücret zammı için yasa değişikliği gerekliliğine dikkat çeken Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, ara zamma kapılarını kapatmıştı. Artan enflasyonun ardından konuşan Bakan Bilgin, zammın sinyalini verdi. Bakan Bilgin’in konuyla ilgili açıklamalarında; “Çalışanlarımızı koruyacağız, emekçilerimizi koruyacağız. Temmuz ayında emekçilerin karşılaştıkları enflasyon farkına karşı düzenlemelerin hazırlığını yaptığımızı belirtmek isterim. Sadece memurların, işçilerin değil emeklilerle ilgili de çalışmalarımız var” ifadeleri yer aldı. Konuyla ilgili bir açıklamayı Isparta’da gerçekleştiren Bakan Bilgin, orada ise; “Burada bugün Isparta’mız da bir diğer haberi daha vermek istiyorum. Özellikle enflasyon sürecinin tahribatlarına karşı önümüzdeki Temmuz ayında yeniden işçilerimizi kamu çalışanlarımızı, memurları ve emeklilerimizi koruyacak düzenlemenin haberini vermek istiyorum” diyerek, müjdeyi verdi.

Bir Zam Sinyali De Ak Parti Sözcüsü Ömer Çelik’ten

Bir süredir merak ile beklenilen asgari ücretliye ara zam gelip gelmeyeceği konusu gelen sinyaller ile birlikte yanıt bulmaya başladı. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin’in ardından açıklama yapan Ak Parti Sözcüsü Ömer Çelik de zam sinyali veren isimler arasındaki yerini aldı. Ömer Çelik’in konuyla ilgili açıklamalarında; “Asgari ücret ve başka konular dar gelirli vatandaşlarımızı ekonomik olarak korumak hükümetimizin her zaman gündemindedir. Yakın zamanda düzenlemeler yapıldı. Vatandaşlarımızın hayat koşulları, ilettiği talep ve beklentileri bizim partimizin her zaman gündemindedir” ifadeleri yer aldı. Ardından zam tarihine ilişkin de bilgi veren Ömer Çelik; “AK Parti açısından emeklimiz, esnafımız, çiftçimiz genç arkadaşlarımız bunlardan gelen talepleri takip ediyor ve değerlendiriyoruz. Vatandaşımızın ezilmemesi için stratejiler üretiyoruz. Onların zamanlaması içeriklendirilmesi henüz Çalışma Bakanlığı açısından nasıl içeriklendirecekler, onlar için erken. Onlar olgunlaştığı zaman bizdeki bilgileri paylaşırız” diye konuştu.

İlgili Makaleler