Gündem

Camiler corona virüsü anonsu yaptı!

Din İşleri Yüksek Kurulunun yeni tip corona virüsü nedeniyle uma ve vakit namazlarıyla ilgili aldığı kararını açıklamasından sonra İstanbul’da camilerde virüs anonsu yapıldı. Anonsta “Lütfen namazlarınızı evinizde kılınız" ifadeleri kullanıldı.

Türkiye’de artan corona virüsü (Covid-19) vakalarının ardından yetkililerden açıklamalar gelmeye devam ediyor. Din İşleri Yüksek Kurulu nedeniyle cuma ve vakit namazlarıyla ilgili aldığı kararı açıkladı. Kararlar hakkında Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş tarafından yapılan açıklamada, ‘Cuma namazı başta olmak üzere cami ve mescitlerde cemaatle namaza ara verilmesi gerekli hale gelmiştir. Bu süreçte cuma namazı yerine öğle namazının kılınması yeterlidir” denildi.

Risk sona erinceye kadar kılınmayacak

Açıklamanın ardından İstanbul’daki camilerden corona virüsü anonsu yapıldı. Akşam ezanı sonrası yapılan anonsta “Saygıdeğer halkımızın dikkatine, salgın hastalık riski sona erinceye kadar camilerimizde cemaatçe vakit namazları ve Cuma namazları kılınmayacaktır. Lütfen namazlarınızı evinizde kılınız” denildi.

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir