Gündem

Camiler Ne Zaman İbadete Açılacak? Resmi Tarih Belli Oldu

Covid-19 salgını sebebiyle camiler ve daha birçok yer kalabalık olunabileceği düşüncesiyle kapatılmıştı. Ancak normalleşme sürecine girildikten sonra adım adım kısıtlamalar kaldırılmaya başlandı. Camiler ne zaman açılacak? sorusu da vatandaşlar tarafından oldukça merak ediliyor. Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, konuya dair bir açıklama gerçekleştirdi.

Covid-19 salgınını bir an önce kontrol altına alabilmek için camiler gibi pek çok yer kapatılmıştı. Ancak normalleşme sürecine girildikten sonra adım adım kısıtlamalar gevşetilmeye başlandı. Diyanet İşleri Başkanı Erbaş’tan konuya ilişkin bir açıklama geldi.

CAMİLERİN AÇILACAĞI TARİH BELLİ OLDU

AVM, kuaför, berber, ve güzellik salonlarının tekrar hizmet vermeye başlamasından sonra camilerin ne zaman açılacağı da vatandaşlar tarafından merak ediliyordu.

Ramazan Bayramında namaz kılınacak mı? gibi soruların cevabı da Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş tarafından verildi. Erbaş’ın duyurusunda, “12 Haziran’da camilerimizin avlularında namaz kılmaya başlayacağız.” sözleri yer aldı.

BAYRAM NAMAZI KILINACAK MI?

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş tarafından yapılan resmi açıklamaya göre 12 Haziran’a kadar camiler açılmayacak ve cuma namazları da kılınmayacak. Buna ek olarak da Bayram namazının da kılınamayacağı belirtildi.

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler