Magazin

Can Yaman Köşeyi Döndü; El Turco, Ünlü Oyuncuyu Resmen Zengin Edecek! “Aras Bulut İynemli Hiçbir Şey Kazanmıyormuş!”

Sevilen isimlerden biri olan Aras Bulut İynemli’nin Atatürk dizisinden bölüm başına alacağı 700 bin TL’nin bir süredir eleştirildi dizi camiasında yankı uyandıracak bir bölüm başı rakam da Can Yaman’dan geldi.

El Turco isimli dijital dizide rol alacak olan Can Yaman’ın bölüm başı alacağı ücret belli oldu. Bölüm başı ücret ile Aras Bulut İynemli’yi de geçen ünlü oyuncu Can Yaman’ın alacağı ücret dudakları uçuklatacak cinsten çıktı.

Can Yaman, Voleyi Vurdu

Bir süredir kariyer yaşamını İtalya’da sürdüren Can Yaman, şimdilerde Disney dijital yayın platformundan yayınlanmak üzere hazırlanan El Turco isimli dizi için hazırlıklara başladı. Bir Osmanlı akıncısı olan “El Turco”yu canlandıracak olan Can Yaman’ın yer alacağı dizinin konusunun ise, El Turco karakterinin II. Viyana Kuşatması sonrası İtalya’nın Moena köyüne yerleşmesini ve köyü derebeylere karşı özgürleştirmesini konu alacağı öğrenildi. Sete girmek için hazırlıklarını tamamlamış olan Can Yaman’ın bu projeden bölüm başına alacağı miktar ise, dudakları resmen uçuklattı. 2. Sayfa isimli magazin programının ortaya çıkardığı rakam doğrultusunda Can Yaman’ın El Turco” dizisinden bölüm başına 1,5 milyon TL alacağı öğrenildi.

Can Yaman Kimdir?

Şimdilerde ekranların aranan erkek oyuncuları arasındaki yerini almış olan Can Yaman, ailenin tek çocuğu olarak 8 Kasım 1989 tarihinde İstanbul’da dünyaya geldi. Asken Yugoslavya ve Makedonya göçmeni kökenli bir ailede dünyaya gelen Can Yaman, iyi bir eğitim aldı. Lise eğitimini İtalyan Lisesi’nde alan Can Yaman, üniversite eğitimini ise, Yeditepe Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden aldı. Her iki okulu da derece ile bitiren Can Yaman, satışını ise PriceWaterhouseCoopers adındaki dünyaca ünlü bir hukuk firmasında yaptı. Aynı zamanda futbolcu ve teknik direktör Fuat Yaman’ın yeğeni olan Can Yaman, iyi derecede İtalyanca ve İngilizce’yi aldığı eğitimler esnasında öğrendi. Cüneyt Sayıl’dan oyunculuk eğitimi alarak televizyon dünyasına adım atan Can Yaman, ilk rol deneyimini 2014 yılında Star TV ekranlarından yayınlanan Gönül İşleri isimli dizi ile aldı. Bu dizide Bedir Kocadağ karakterine hayat veren Can Yaman; Bennu Yıldırımlar, Selma Ergeç, Timuçin Esen, Sinem Kobal, Fırat Çelik ve Sezai Aydın gibi iddialı isimler ile aynı kadroda oyunculuğa başladı. Öte yandan Can Yaman, aşağıdaki dizilerde de rol aldı:

Televizyon

2014-2015    Gönül İşleri (Star TV)

2015-2016    İnadına Aşk (FOX)

2016-2017    Hangimiz Sevmedik (TRT1)

2017            Dolunay (Star TV)

2018-2019    Erkenci Kuş (Star TV)

2020             Bay Yanlış (FOX)

2021            Che Dio ci Aiuti (Rai 1)

2022             Viola come il mare (Canale 5)

İnternet

2022            El Turco (Disney)

İlgili Makaleler