Gündem

Canan Karatay’dan çok tartışılacak coronavirüs açıklaması: Korunmak istiyorsanız o çorbayı için!

Çin’den sonra sınırımıza dayanarak İran’da insanların ölmesine neden olan coronavirüs hakkında Prof Dr. Canan Karatay’dan çok tartışılacak bir açıklama yapıldı. Karatay virüsten korunmak istiyorsanız kelle paça çorbası için dedi.

Prof Dr. Canan Karatay Çin’de çok sayıda kişinin ölümüne neden olan coronavirüs’ten nasıl korunabileneceğine dair çarpıcı açıklamalar yaptı. Kelle paça çorbasının bağışıklık güçlendirici özelliğine değinen Karatay virüsten korunma tavsiyeleri verdi. Yaşam biçiminin çok önemli olduğunu söyleyen Karatay açıklamasında “Korunmaya gelince birçok yönü var. Bir tanesi kelle paça. Bir kere senelerden beri söylüyoruz, kişinin bağışıklık sistemini güçlendirmesi lazım. Bağışıklık sistemi güçlenince virüsleri çok iyi atlatabiliyoruz. Yaşam biçimi çok önemli. Kış aylarında dışarıda dolaşacağız, soğuktan korkmayacağız. Kış aylarında evlerimizi havalandıracağız. Bol su içeceğiz, kristal kaya tuzuyla. Kristal kaya tuzunda 84 tane dengeli mineral var. İkincisi vücudun kuvvetlenmesi nasıl olacak? Lahana, turp, kereviz, sarımsak, soğan, pancar bunlar çok önemli.” dedi

Coronavirüsü yeni bir şey değil

Coronavirüsün yeni bir hastalık olmadığını söyleyen Karatay, gelecek sene karşımıza çıkacak virüslerin ne olduğunu bilmiyoruz diyerek dedi. Karatay virüsle ilgili olarak, “Koronavirüsü yeni bir şey değil. Senelerdir birlikte yaşıyoruz. CDC raporuna göre ocak ayına kadar 15 milyon kişi garip olmuş Amerika’da. Bunun 140 bini hastaneye yatmış ve 18 ocak ayına kadar 8 bin 200 kişisi vefat etti. Neden bunlar söylenmiyor da korona söyleniyor? Dünyada her sene bu kadar kişi ölüyor zaten. Çin’de ölenlerin yaşı 80 yaşın üzerinde. Ölenler birçok hastalığı olanlar. Bu kadar dünyayı korkutacak bir olay değil. Bizim vücudumuzda zaten virüsler var. Biz asırlardır virüslerle yaşıyoruz.” İfadelerini kullandı.

Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir