Gündem

Çarşı girişleri polis tarafından kapatıldı!

Türkiye’de corona virüsü tedbirleri kapsamında vatandaşların evde kalması için bir takım önlemler alınıyor. Hükumet tarafından uyarıların yapılmasına rağmen bazı illerde vatandaşlar sokaklarda dolaşmaya devam ediyor. Karşıyaka Çarşısında yoğun insan kalabalığı yaşanması nedeniyle çarşı girişleri polis tarafından kapatıldı.

Corona virüsü vaka sayısı her geçen gün artarken, vatandaşların evde kalması için yapılan çağrılar devam ediyor. Ancak bazı vatandaşlar corona virüsü salgınına ve uyarılara rağmen risk altında kalabalık içinde dolaşmaya devam ediyor. Medyada İzmir’in Karşıyaka Çarşısındaki kalabalığa dair görüntüler gündemde yer almıştı. O çarşı için polis ekipleri harekete geçti. Karşıyaka Kaymakamlığı İlçe Hıfzıssıhha Kurulu kararıyla giriş ve çıkışlara polis barikatıyla kapatıldı.

Esnaflar durumdan memnun

Vatandaşların girmesine izin verilmeyen çarşıya özel izni olanlar ve esnaflar yolları kullanarak sokağa giriş yapabildi. Polis barikatıyla kapatılan çarşı sokağı bomboş kalırken, Karşıyaka Çarşısı’nda esnaflık yapan vatandaşlar bu durumdan memnun olduklarını ifade ettiler. Çarşı esnafı Çarşı esnafından Gökçe Kalender durum hakkındaki düşüncelerini, “Karşıyaka Çarşısı’nda yapılan bu uygulama bence doğru bir karar. Biz mağazanın içerisinde olduğumuz için gün içerisindeki yoğunluğu çoğu zaman göremiyoruz. Boş dolaşan vatandaşlardan ziyade banka işleri için gelenlerden dolayı yoğunluk oluşuyordu ama bazı insanlar bilinçsiz şekilde dolaşıyor, maske ve eldiven kullanmıyorlardı. Yan yana sarılarak yürüyen insanlar vardı ama bu uygulama ile inşallah her şey daha düzgün olur. Umarım bu önlem daha uzun sürer. Çünkü bugün önlem kaldırılırsa insanlar yarın yine aynı şekilde dolaşabilir. İnşallah insanlarımız daha da bilinçlenir. Gün içerisinde birçok polis ve bekçi dolaşıyor. Emniyet anons yapıyor, camilerden anons yapılıyor ama insanlar bu uyarılara kulak asmıyorlardı. Bu uygulama çok daha güzel oldu. Böyle bir kısıtlamanın vatandaşlarımızın da faydasına olacağına inanıyorum” şeklinde ifade etti.

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir