Gündem

Çekirgeler Türkiye’de! Karabük’teki binlerce çekirge vatandaşları korkuttu!

İran sınırından döndüğü söylenen çekirgeler ile ilgili yeni bir gelişme yaşandı. Gittiği yere kuraklık götüren çekirgeler, Karabük’te görüldü. Vatandaşların istiladan korkmasına neden olan çekirgeler belediye tarafından ilaçlandı.

Son günlerde gündemden düşmeyen çekirgeler hakkında Karabük’ten haber geldi. Karabük’te Ergenekon Mahallesi Nilüfer Caddesi üzerinde nereden geldiği bilinmeyen binlerce çekirge görenleri şaşkınlığa uğrattı. İran’daki çekirgelerin Türkiye’ye gelmiş olabileceği düşüncesiyle paniğe kapılan vatandaşlar yol kenarında gördükleri çok sayıda çekirgeyi hemen belediyeye ihbar ettiler.

Çok miktarda yavru çekirge görüldü

Karabük Belediyesi, Veteriner İşleri Müdürlüğü ekipleri, hemen çekirgelerin görüldüğü olay yerine geldiler. Ekipler çekirgelerin istila ettikleri caddeyi ve yeşil alanları yaptıkları ilaçlama çalışması ile temizlediler. Konuya ilişkin açıklama yapan Karabük Belediyesi Ziraat Mühendisi Kemal Genç, “Çok miktarda yavru çekirgelerin olduğunu gördük. İlaçlama çalışması yaptık. Yaptığımız kontrollerde de çekirgelerin öldüğünü gördük. Çekirgeler normalde tarım zararlısı. Bunlar daha çok tarlalara, buğday ve arpa olan yerlere giderler, beslenmelerini de o şekilde sağlarlar” ifadelerini kullandı.

Genç çekirgelerin sıcakların artması ile birlikte ergin öncesi dönemlerinin görünmeye başlanabileceğini sözlerine ekledi.

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir