Gündem

Cesetten alınan örnek corona virüsün 19 gün yaşadığını ortaya çıkardı!

Henüz hakkında yeterli bilgiye sahip olunamayan corona virüsü üzerinde araştırmalar devam ediyor. Bu sebeple ABD’de 19 gün bekletilen cesetten alınan örnek sonucu Covid-19’un insan vücudunda 19 gün yaşadığını ortaya çıkardı.

Çin’den dünyaya yayılan ve hayvan pazarından çıktığı öne sürülen corona virüsü hakkında daha fazla bilgi elde edebilmek için araştırmalar yapılıyor. New York Times gazetesi ABD’de yapılan bir çalışma hakkında önemli bir haber yayınladı.

Gazetedeki habere göre, corona virüs belirtileriyle hayatını kaybeden kişiden 19 gün sonra test amaçlı örnek alındı. Yapılan testin sonucunda corona virüsün 19 gün insan vücudunda yaşayabildiği ortaya çıktı.

3 sağlık çalışanından birisi raporlanıyor

Gazetede yer alan diğer verilerde pandemi sırasında gerçekleşen ölümlerin nedenlerini derlemenin normal şartlarda aylar veya yıllar aldığı bildirildi. İnsanların bu eksik vakaları değerlendirerek vaka sayısını anlamaya çalıştığına vurgu yapıldı. Ayrıca Covid-19 belirtisi göstermelerine rağmen test vakalar bulunduğu ve Covid-19 nedeniyle ölen üç sağlık çalışanının ölüm belgelerinin yalnızca birinde gerekçe olarak hastalığın verildiği açıklandı.

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir