Personel Alımı

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Sözleşmeli Personel Alımı Yapıyor

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı aracılığı ile bir ilan yayımlayarak sözleşmeli personel alımı yapacağını duyurdu. Söz konusu ilana başvurular 15 Haziran 2020 tarihinde başlayacak ve 26 Haziran 2020 tarihinde sona erecektir.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından bir ilan yayımlandı. İlanda farklı kadrolarda personel alımı yapılacağı ifade edildi. İlana başvurular 15 Haziran’da başlayacak ve 26 Haziran’da sona erecektir. Bakanlık tarafından yayımlanan ilanda “6306 sayılı Afet Riski Altındaki Alanların Dönüştürülmesi Hakkında Kanun uyarınca, 2012/3945 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile çıkarılan “Afet Riski Altındaki Alanların Dönüştürülmesi Uygulamalarında Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına Dair Esaslar”a göre istihdam edilmek üzere sözlü sınav sonucuna göre aşağıda belirtilen genel ve özel şartlar çerçevesinde toplam (15) adet sözleşmeli personel alınacaktır” ifadelerine yer verildi.

BAŞVURU DETAYLARI

İlana başvuru yapacak olan adaylar işlemlerini 15 Haziran’da yapmaya başlayacak. başvuru sırasında istenilen belgeleri bilgisayar ortamında doldurup çıktılarını alıp imzalandıktan sonra, dilekçe ekinde Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğüne şahsen teslim etmek veya son başvuru tarihinde Bakanlığımıza ulaşacak şekilde posta yolu ile göndermesi şeklinde başvurularını gerçekleştirebileceklerdir. İlana başvurular 26 Haziran’da sona erecektir.

ARANAN ŞARTLAR

İlana başvuru yapacak olan adaylarda bazı şartlar aranmaktadır. Bu şartlara haiz olmayan adayların başvuruları kabul edilmeyecektir:

1) Türk vatandaşı olmak,

2) 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinin birinci fıkrasının (A) bendinde yer alan şartları haiz olmak,

3) Sağlık durumu, iklim değişikliklerine ve her çeşit yolculuk şartlarına elverişli olmak,

4) Bakanlıkça yapılacak sözlü sınavda yüz (100) tam puan üzerinden en az yetmiş (70) puan almak,

5) Başvuruların yapıldığı tarihin son günü itibariyle diploma derecesi, yabancı dil bilgisi ve mesleki tecrübe bakımından şartların tamamına sahip olmak.

Başvuru Kılavuzu İçin TIKLAYIN.

İlgili Makaleler