Gündem

Cezaevleri İçin Corona Virüsü Tahliyesi Yolda !

Hükümet yaklaşık 300 bin mahkumun bulunduğu cevaevlerinde corona virüsü salgını riskine karşı uzun süredir üzerinde çalışılan infaz düzenlemesi paketini çıkarmaya hazırlanıyor.

Bu konu hakkında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan “Bu işi bir an önce çözün” talimatı vermişti. Ayrıca terör, cinsel suçlar, kasten adam öldürme, uyuşturucu ticareti gibi suçlar bu düzenlemeden kapsam dışı tutulacak.

MECLİS BAŞKANLIĞINA SUNULDU

AK Parti Grup Başkanvekili Mehmet Muş da konu hakkında açıklamalarda bulunarak “İnfaz düzenlemesiyle alakalı son aşamaya gelmiş bulunmaktayız” dedi. AK Parti Grup Başkanvekili Mehmet Muş, Hukuk Muhakemeleri Kanunu’nda değişikliği öngören 2. Yargı Paketi’ni Meclis Başkanlığına sunduklarını bildirdi.

Corona virüsü tedbirleri kapsamında hükümlü ve tutukluların telefonla görüşme hakkı haftada ikiye çıkarıldı. AK Parti, koranavirüs salgınında önemli risk taşıyan cezaevleri için yürüttüğü infaz indirimi düzenlemesine ilişkin çalışmada sona geldi. Koronavirüs salgını nedeniyle cezaevlerine “virüs bulaşmadan” yaklaşık 100 bin mahkumun tahliyesi öngörülürken, infaz sisteminde yapılacak değişiklikle cezada oransal indirime gidilmesi planlanıyor.

Tüm bunlarla birlikte cezaevlerini hem rahatlatmak hem de koronavirüs salgını riskini azaltmak için, rafta bekleyen infaz düzenlemesi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından masaya yatırıldı ve Bakan Gül’ün hızlıca AK Parti Grubu ile çalışmayı tamamlamasını istediği öğrenildi.

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir