Gündem

CHP ‘de Sürpriz Genel Başkan Adayı ! Aytuğ Atıcı Kimdir?

CHP'de 28-29 Mart tarihinde Olağan Kurultayı gerçekleştirilecek. CHP Mersin eski Milletvekili Aytuğ Atıcı kurultayda Genel Başkan Aday Adayı olduğunu duyurdu.

CHP’de kurultay için sürpriz bir isim aday adaylığını açıkladı. Konu ile ilgili olarak CHP 24, 25 ve 26. Dönem Mersin Milletvekili Aytuğ Atıcı, sosyal medya hesabından bir açıklama yaptı ve adaylığını duyurdu. Atıcı ‘Sessiz kalma özgür kal’ sloganıyla duyurdu. Atıcı’nın paylaştığı afişte ‘Sosyal demokrasinin ilkelerine sıkı sıkıya bağlı, yepyeni bir öykü yazmanın tam zamanı!..’ ifadeleri yer aldı.

Kurultay için CHP ‘den bugüne kadar herhangi bir aday çıkmadı. Ancak İlhan Cihanner ismi öne çıkmıştı. CHP’nin 24 Haziran’daki Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce ise adaylık konusunda henüz bir açıklama yapmadı.

AYTUĞ ATICI KİMDİR?

Peki CHP ‘li Atıcı kimdir? İşte detaylar…

Aytuğ Atıcı, 23 Kasım 1964’te Adana’da doğdu. Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun oldu.

Mersin Üniversitesi’nde Başhekimlik, Dekan Yardımcılığı, Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu ve İlk Yardım Araştırma ve Uygulama Merkezi Kurucu müdürlükleri, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı Başkanlığı, Neonatoloji Bilim Dalı Kurucu Başkanlığı görevlerini yürüttü. Mersin Valiliği İl İnsan Hakları Kurulu Üyeliği, Gebe Eğitim Merkezi Kuruculuğu, Sağlık Bakanlığı Danışma Kurulu üyelikleri ile 2 dönem Mersin Tabip Odası Başkanlığı yaptı.

CHP Eski Milletvekili Atıcı Afişi
CHP Eski Milletvekili Atıcı Afişi

24, 25 ve 26. dönemde Mersin Milletvekili seçildi. Dışişleri; Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler komisyonlarında görev aldı. Ayrıca Sağlık Çalışanlarına Yönelik Artan Şiddeti Araştırma Komisyonu, Bilişim ve İnternet Araştırma Komisyonu ve Parlamentolararası Birlik Türk Grubu Üyesi oldu. Nükleer Savaşa Karşı Uluslararası Doktorlar (IPPNW) ve Nükleer Silahsızlanma İçin Parlamenterler Birliği (PNND) Konsey Üyesidir.

Aytuğ Atıcı,çok iyi düzeyde İngilizce ve orta düzeyde Arapça bilmekte olup, evli ve 2 çocuk babasıdır.

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir