Gündem

CHP Lideri Kılıçdaroğlu’ndan EYT Açıklaması

CHP Genek Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu yaptığı açıklamalarıda Emeklilikte Yaşa Takılanlar hakkında değerlendirmelerde bulundu. CHP Lideri Kılıçdaroğlu açıklamalarında EYT'liler üzerinden hükümeti eleştirdi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlenen DİSK 16. Olağan Genel Kurulunda önemli açıklamalarda bulunarak hükümeti EYT’liler üzerinden eleştirdi.

Konu ile ilgili olarak Kemal Kılıçdaroğlu açıklamalarında yoksulluğu işsizliği aşmak için değil, yoksulluğu ve işsizliği siyaseten malzeme olarak kullanan ve bir lütuf ekonomisi kurmaya çalışan bir siyasal anlayış olduğunu ifade etti.

CHP Lideri Kılıçdaroğlu Türkiye’de aylık geliri 673 liranın altında olan 8 milyon 647 bin 283 kişi bulunduğunu, aylık geliri 2 bin liranın altında olan emekli sayısının ise 6 milyon 850 bin 513 olduğunu kaydederek asgari ücretin yarısı ve onun altında gelir elde eden 2 milyon 136 bin kişi, ayda bin liranın altında dul ve yetim aylığı alan 847 bin 643 kişi bulunduğunu ifade etti.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu

KEMAL KILIÇDAROĞLU’NUN AÇIKLAMALARI

Ayrıca açıklamalarında 2019’un 9 ayında faturasını ödemediği için elektriği kesilen hane sayısının 3 milyon 365 bin 784 olduğunu, 710 bin 364 hanenin de doğal gazının kesildiğini belirten CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu açıklamalarında şu ifadelere yer verdi:

“Üretim sürecinden koparılıyor Türkiye. İşsizlik yaratılıyor, yoksulluk yaratılıyor. Yoksulluğu, işsizliği aşmak için değil, yoksulluğu ve işsizliği siyaseten malzeme olarak kullanan ve bir lütuf ekonomisi kurmaya çalışan bir siyasal anlayış var, bunu aşmak zorundayız.

Kaçımız bunun farkında, kaçımız bunu işçilere anlatıyor? Kaçımız bunu işsizlere anlatıyor? Kaçımız bunu yoksul hanelere anlatıyor?”

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir