Gündem

CHP’de hareketlenme! O isim Kılıçdaroğlu’na rakip çıktı

Kuruluşundan bu yana 36 olağan ve 18 olağanüstü kurultay gerçekleştiren CHP'de, 37. Olağan Kurultay 28-29 Mart'ta gerçekleştirilecek. Bu süreçte Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nun karşısına çıkacak ilk rakip de belli oldu. CHP 24’üncü dönem Mersin Milletvekilli Aytuğ genel başkan aday adayı’ olduğu duyurdu. Partisinin il binasında basın açıklaması yapan Atıcı diğer parti üyelerinden de destek beklediğini söyleyerek, “Türkiye’ye demokrasi getirebilmesi için öncelikle Cumhuriyet Halk Partisi’nin kendi içerisindeki demokrasi anlayışını daha da üst düzeylere taşımalı ve diğer partilere örnek olmalı” açıklamasını yaptı.

Kuruluşundan bu yana 36 olağan ve 18 olağanüstü kurultay gerçekleştiren CHP’de, 37. Olağan Kurultay 28-29 Mart’ta gerçekleştirilecek. Bu süreçte Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun karşısına çıkacak ilk rakip de belli oldu. CHP 24’üncü dönem Mersin Milletvekilli Aytuğ genel başkan aday adayı’ olduğu duyurdu.

Partililerden destek istedi!

Partisinin il binasında basın açıklaması yapan Atıcı diğer parti üyelerinden de destek beklediğini söyleyerek, “Türkiye’ye demokrasi getirebilmesi için öncelikle Cumhuriyet Halk Partisi’nin kendi içerisindeki demokrasi anlayışını daha da üst düzeylere taşımalı ve diğer partilere örnek olmalı” açıklamasını yaptı.

Yepyeni bir öykü yazacağım

Belirlediği hedeflerle yepyeni bir öykü yazacağını vurgulayan Atıcı konuşmasını, “Yepyeni bir öykü yazmak için bu yola çıkmış bulunuyorum. Yepyeni bir öykü derken, bu öykü yepyeni bir parti kurmak, partiyi tamamen yenilemek anlamında değil. Partimizin ilkeleri, varmak istediği hedef çok güzel. Partimizin demokrasi mücadelesi takdire şayan. Ancak, bunu daha ileriye götürmek için yeni öyküler yazmamız gerekiyor. Bu öyküyü hep birlikte, özellikle gençlerle, kadın emeğinin, aklının olmasıyla yazacağız” sözleriyle sürdürdü.

Başarısız yöneticiler görevinden ayrılmalı

Atıcı basına yaptığı açıklamada, “Partimizdeki en önemli reformlardan birisi, başarısızlık kriterinin ortaya konmasıdır. Bugüne kadar hiçbir partide başarısızlık nedir dediğiniz zaman bir tanımı yoktur. Başarısızlığın tanımını koyduğunuz zaman, bu tanıma uyan yöneticilerin artık o görevden ayrılmaları gerektiğini söylediğiniz ve bu uygulandığı zaman bunun adı reformdur. Örneğin, genel veya yerel seçimlerde CHP’nin, ittifak olmadan kendi adına aldığı doğrudan oy oranının bir önceki seçimde aldığı oy oranından bir milim bile daha düşük çıkması, bir başarısızlık göstergesidir ve hangi kademede olursa olsun bu kademedeki yöneticilerimizin başarısız kabul edilmeleri ve o görevi bırakmaları bir reform olacaktır” dedi.

Önce CHP’nin sonra Türkiye’nin reforma ihtiyacı var

Hedeflerinin iktidara yürümek olduğuna değinen Atıcı konuşmasını, “Bütün bu hayallerimi gerçekleştirmek, duygularımı Türkiye’nin her noktasına taşımak üzere 28-29 Mart 2020’da yapacağımız 37. Olağan Kurultayda CHP’nin genel başkan aday adayı olarak, buradan bütün halkıma seslenmiş bulunuyorum. Böylesine onurlu ve güzel bir yol yürümekten son derece mutluyum. Yolu doğru bulursak, zamanlamayı iyi yapabilirsek, yolu da adabıyla yürürsek, sonuç kendisi bize gelir. O nedenle yolumuz güzel. Yol yürümeyi de biliyoruz Allah’a şükür, adabımız, edebimiz de yerindedir. Bu yolda kimseyi incitmeden, kırmadan neler yapabileceğimizi bütün Türkiye’ye anlatacağız. Adım adım bütün illerimizi gezeceğiz, delegelerimizi ikna edeceğiz ve önce CHP’nin, sonra Türkiye’nin bu reformlara ihtiyacı olduğunu anlatacağız. Bütün üyelerimize ve delegelerimize çağrım; bu manifestonun altına imza atan herkesi bu kutlu yolda birlikte yürümeye davet ediyorum. Benim ekibim CHP’dir. Aday adayı olmak bile büyük bir mutluluk” diyerek sonlandırdı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir