Gündem

Çiftçi proje başvuruları 30 Haziran’dan 7 Temmuz’a kadar uzatıldı!

Tarım ve hayvancılık ile ilgili proje başvurularının 30 Haziran tarihine kadar yapılması istenmişti. Ancak elde edilen son bilgilere göre o süre 7 Temmuz’a kadar uzatıldı. Proje ve başvuru hakkındaki ayrıntılı bilgi için merkez ve ilçe Tarım ve Orman Müdürlüğü Proje Destek Birimi veya Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu’na başvuruda bulunmak gerekiyor.

11 Mayıs 2020 tarihinde Dokuzuncu Başvuru Çağrı ilanına çıkan Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu, başvuru tarihlerini uzattı. 30 Haziran’da son olacak başvuru tarihinin 7 Temmuz’a çekildiği öğrenildi.
Proje başvuruları için gerekli bilgi merkez ve ilçe Tarım ve Orman Müdürlüğü Proje Destek Birimi veya Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu’ndan öğrenilebilecek.

Hangi alanlarda proje hazırlanabilir?

Tarımsal İşletmelerin Fiziki Varlıklarına Yönelik Yatırımlar ile Çiftlik Faaliyetlerinin Çeşitlendirilmesi ve İş Geliştirme bünyesinde süt üreten ve kırmızı et üreten tarımsal işletmeleri, bitkisel üretim ve arıcılık konusundaki proje hazırlanarak başvuruda bulunabilir.

İlgili Makaleler