Ekonomi

Çifte Zam Yapıldı ! Artık Yeni Fiyatlar Geçerli Olacak

Akaryakıt fiyatlarına dün gece itibari ile zam yapıldı. Bu zam kapsamında bugün yeni fiyatlar geçerli oluyor. Peki ne kadar zam yapıldı?

Araç sahiplerini üzen bir gelişme dün yaşandı. EPGİS tarafından yapılan açıklamada benzin ve motorin fiyatlarına zam yapıldığı ifade edildi. Bu bağlamda bugünden itibaren benzin ve motorin için yeni fiyatlar geçerli olacak.

ZAM YAPILDI

EPGİS tarafından yapılan açıklamada benzin ile motorine büyük zam geldiği bildirildi. Konu ile ilgili olarak EPGİS tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Akaryakıt Ürünlerinde Fiyat Artışı 09/06/2020 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere; Benzinde 37, Motorinde 32 KRŞ/LT pompa fiyatlarına yansıyacak şekilde artış olmuştur.”

EPGİS tarafından yapılan paylaşım şöyle oldu:

İLLERE GÖRE AKARYAKIT FİYATLARI

Bu bağlamda Ankara’da ortalama 5,87 liradan satılan benzinin litre fiyatı 6,24 lira oldu. Bununla birlikte İstanbul’da 5,73 liradan 6,10 liraya, İzmir’de 5,86 liradan 6,23 liraya yükseldi.

Bununla birlikte Ankara’da ortalama 5,40 liradan satılan motorinin litre fiyatı 5,72 lira oldu. Ayrıca İstanbul’da motorinin litre fiyatı 5,36 liradan 5,68 liraya, İzmir’de 5,43 liradan 5,75 liraya yükseldi.

İlgili Makaleler