Gündem

Çiftlik Bank dolandırıcısı Tosuncuk’un bu sefer aylık kazancı ortaya çıktı!

Çiftlik Bank vurguncusu Mehmet Aydın’ın aylık kazancı dudak uçuklattı. Tosuncuk lakaplı dolandırıcı aylık servet kazanıyormuş.

2016 yılında 10 bin lira sermaye ile kurduğu Çiftlik Bank ile vatandaşların parasını gasp eden tosuncuk yaptığı 500 milyon liralık vurgundan sonra firara etmişti. Mart 2018’den bu yana aranan Mehmet Aydın’ın Paraları yurt dışına kripto paralar üzerinden çıkardığı 4-5 farklı kripto para hesabından aylık olarak düzenli şekilde yaklaşık 1 milyon TL gelir elde ettiği ortaya çıktı.

tosuncuk mehmet aydın çiftlik bank vurgunu

Değişik ülkelerde ismi geçmişti

Kırmızı Bültenle aranan Tosuncuk lakaplı Çiftlik Bank dolandırıcısı Mehmet Aydın ilk olarak Urugay’a kaçtığı belirlenmişti. Değişik ülkelerde olduğu haberleri olan Aydın’ın Kıbrıs, Dubai ve Ukrayna’da da bulunduğu iddia ediliyordu.
Zaman zaman sosyal medyada firardaki lüks yaşantısı ile dikkat çeken Tosuncuk’un 2018 Eylül ayında Kıbrıs ve Dubai’de ne zaman çekildiği belli olmayan görüntüleri de ortaya çıkmıştı.

Parayı lüks yaşama harcıyor

Çitftlik Bank mağdurları Mehmet Aydın’ın tutuklanmasını dört gözle beklerken ve paralarını geri almayı umut ederken, Aydın vurgun yaptığı parayı lüks araçlara, kumara ve eğlence mekanlarına harcıyor.

Yeri tespit edildi

Mehmet Aydın hakkındaki son gelişmelere göre Aydın, Ukrayna’da intihar ettiği iddia edilen Aydın’ı Brezilya,Paraguay, Uruguay üçgeninde hareket ettiği tespit edildi. Brezilya’daki iki dedektiflik bürosu ile ortak çalışma yürüten Türk tarafı haftalık olarak yaptıkları çalışma planları kapsamında Aydın’ın ev adresi, kullandığı araba ve gittiği mekânları tespit etmek için sahadan çok fazla kaynak ile irtibata geçti.

Konuyla ilgili gelişmeler için sitemizi takip edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir