Gündem

Çığ Uyarısı Yapıldı ! O İlimizde Yaşayanlar Dikkat

Trabzon'da geçtiğimiz haftasonu etkili olan kar yağışı sonrasında Trabzon Valiliği tarafından geçtiğimiz günlerde çığ uyarısı yapılmıştı. Bunun ardından çığ uyarısı yinelendi.

Çığ uyarısı Trabzon’da geçtiğimiz hafta sonu etkili olan kar yağışı sonrasında Trabzon Valiliği tarafından yapılmıştı. Ancak Valilik tarafından yeniden bir açıklama yapılarak uyarı yinelendi.

Trabzon Valiliği tarafından bu akşam Trabzon-Gümüşhane karayolu Zigana Dağı mevkiinde yaşanan çığın ardından çığ uyarısın yenilendi.

Konu ile ilgili olarak Trabzon Valiliği tarafından yapılan açıklamada geçtiğimiz günlerde yoğun kar yağışı alan bölgede meteorolojik tahminlere göre bu akşamdan itibaren güneyli rüzgarlar, Çarşamba ve Perşembe günleri ise kıyılarda orta ve yer yer kuvvetli (20-50 kg/m2) sağanak yağmur beklendiği ifade edildi.

Bunun yanı sıra çığ uyarısı kapsamında yapılan açıklamada 500-600 m üzeri yüksek kesimlerde ise karla karışık yağmur ve kar yağışı beklendiği sağanak yağışlarla birlikte kar erimelerinin oluşturabileceği çığ ve heyelan gibi olumsuzluklara karşı vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları hususunun kamuoyuna önemle ve saygıyla duyurulduğu belirtildi.

Çığ Uyarısı
Çığ Uyarısı

YAPILAN AÇIKLAMA

Trabzon Valiliği tarafından yapılan çığ uyarısı ‘nda şu ifadelere yer verildi:

“Geçtiğimiz günlerde yoğun kar yağışı alan bölgemizde; meteorolojik tahminlere göre bu akşamdan itibaren güneyli rüzgarlar, Çarşamba ve Perşembe günleri ise kıyılarda orta ve yer yer kuvvetli (20-50 kg/m2) sağanak yağmur; 500-600 m üzeri yüksek kesimlerde ise karla karışık yağmur ve kar yağışı beklenmektedir. Sağanak yağışlarla birlikte kar erimelerinin oluşturabileceği çığ ve heyelan gibi olumsuzluklara karşı vatandaşlarımızın dikkatli ve tedbirli olmaları hususu kamuoyuna önemle ve saygıyla duyurulur”

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.