Sağlık

Cilt bakımı kabusa dönüştü

Cilt bakımı yaptırmak için gittiği güzellik merkezinde yaşadıkları genç kadının hayatını kabusa dönüştürdü.

Tekirdağ’a bağlı Çorlu ilçesinde yaşayan Müge Gümşar(29) cilt bakımı için gittiği güzellik merkezinde hayatının şokunu yaşadı. Genç kadın bakımdan sonra sokağa çıkamaz hale geldi.

CİLDİMİN HASSAS OLDUĞUNU SÖYLEDİM

Çorlu’da yaşayan Müge Gümşar, bir süre önce cilt bakımı yaptırmak için bir güzellik merkezine gitti. Bakım öncesi cildinin hassas olduğunu söyleyen Gümşar, işlem sırasında yüzünde yanma hissetti. Müge Gümşar, bundan sonra yaşadıklarını ise şöyle anlattı: Dermapen işlemi yaptırdığım sırada cildimin hassas olduğunu, kızarmaya meyilli bir cilt olduğunu söylememe rağmen yüzümde yanıklar oluştu. Yanıklar nedeniyle merkezden çıkar çıkmaz, hastaneye gittim. Doktorlar, yüzümde enfeksiyon oluştuğunu, antibiyotik kullanmam gerektiğini söyledi.

SONUÇ TEDAVİDEN SONRA BELLİ OLACAK

Plastik cerrahi bölümüne sevk edilen talihsiz kadın, “Plastik cerrahiyeye sevk edildim. Plastik cerrah da yüzümde 2’nci derece yanık oluştuğunu ve iz kalabileceğini, bu izlerin geçme seyrinin ne kadar süreceğini bilemeyeceğini söyledi. Sonuç tedavinin ardından belli olacak” ifadelerini kullandı.

SOKAĞA ÇIKAMIYORUM! AYNAYA BİLE BAKAMIYORUM!

Yaşadığı sürecin hayatını çok olumsuz etkilediğini, insan içine çıkıp, hiçbir sosyal aktiviteye katılamadığını söyleyen Gümşar, “Bu olay hayatımı çok kötü etkiledi. Aynaya bakamıyorum, sosyal hayata karışamıyorum. Cilt bakımı yaptırmak isteyenler, mutlaka gittikleri merkezlerdeki çalışanların uzman olup olmadıklarını araştırsınlar” dedi. Müge Gümşar, hastaneden aldığı raporlarla güzellik merkezi sahiplerinden şikayetçi oldu.

İlgili Makaleler