Gündem

Çin corona virüsü tedavisinde bu besini kullanıyor!

Corona virüsüne karşı henüz kesin bir tedavi yöntemi bulunamamışken vatandaşlar tarafından bağışıklığı güçlendirecek alternatif yollar aranıyor. Fitoterapi Uzmanı Dr. Ümit Aktaş, tarafından Çinliler tarafından corona virüsü tedavisinde zencefilin kullanıldığı açıklandı. Aktaş açıklamasında, “Çin, koronavirüs tedavisinde içinde zencefilin de bulunduğu bitkisel karışımları kullandıklarını, konvansiyonel tedavileri Geleneksel Çin Tıbbı ile desteklediklerini bilimsel yayınlarla açıkladılar.” İfadelerini kullandı.

Tüm dünyayı etkili altına alan ve binlerce insanın ölmesine neden olan corona virüsüne karşı henüz bir aşı ya da ilaç geliştirilemedi. Uzmanlar tarafından bağışıklığınızı güçlendirin açıklaması yapılıyor. Bağışıklığını güçlendirmek isteyen vatandaşlar alternatif besin arayışına girdiler. Fitoterapi Uzmanı Dr. Ümit Aktaş, “Zerdeçal ve zencefilin corona virüsten korunmada faydalı besinler olduğunu açıkladı.

Çin, koronavirüs tedavisinde zencefili kullanıyor

Aktaş bu besinler hakkında yaptığı açıklamada, “Hem zerdeçal hem de zencefil güçlü antiviral etkileri olan bitkilerdir. Salgını durdurmayı başarabilen şuan tek ülke olan Çin, koronavirüs tedavisinde içinde zencefilin de bulunduğu bitkisel karışımları kullandıklarını, konvansiyonel tedavileri Geleneksel Çin Tıbbı ile desteklediklerini bilimsel yayınlarla açıkladılar. Bugünkü bilimsel veriler, zerdeçal ve zencefilin koronavirüs enfeksiyonlarını artırmadığını, tam tersine korunma ve tedavisinde etkili olduğunu gösteriyor.” Dedi.

Yeni çalışmalar yapılıyor

Zerdaçal ve zencefil hakkında yeni araştırmalar yapıldığını bildiren Aktaş, “2020 yılında yayınlanan yeni bir çalışmaya göre, curcumin (zerdeçal) SARS-CoV-2 Spike glikoproteini bağlanmayı belirli oranlarda inhibe ederek virüs enfeksiyonunda koruma sağlar. Yine 2020 Mart ayında yayınlanan çok yeni bir çalışmada, aralarında zencefil (gingerol) ve zerdeçalın da (curcumin) bulunduğu farklı 13 fitokimyasal maddenin Covid-19 main proteaz (Mpro) üzerine inhibitör etkisi araştırılmıştır. Mpro, virüsün çoğalması ve gen aktarımına aracılık etmede önemli bir rol oynayan önemli bir enzimdir. Buna göre kurkumin oldukça önemli Covid-19 Mpro inhibitörüdür. Üstelik bu çalışma, karşılaştırılmalı olarak yapılmış ve zerdeçal ve zencefilin en az kimyasal antiviral ilaçlar (nelfinavir ve lopinavir) kadar etkili olduğunu göstermiştir.” açıklamasını yaptı.

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir