Gündem

Çin ülkeye yabancıları almıyor!

Dünyaya yayılan corona virüsü salgını sonrası Çin ülkeye yabancıları almama kararı aldı. Vaka sayısının yok denecek kadar azaldığı ülke geçici olarak yabancıların girişinin yasaklandığını duyurdu.

İlk olarak Çin Wuhan’da bir hayvan pazarında çıktığı iddia edilen corona virüsü kısa sürede dünyaya yayıldı. Çok sayıda ülkenin mücadele verdiği virüs salgınında Çin aldığı kararı duyurdu. Aldığı önlemlerle vaka sayısını neredeyse 0’layan ülke yurt dışında artan vakalar nedeniyle ülkeye yabancıların girişini yasakladı. Geçici bir tedbir olarak nitelendirilen yasağın Pazar günü uygulanmaya başlanacağı bildirildi.

İkamet izni bulunanlarda giriş yapamayacak

Virüsün ortaya çıktığı günden bu yana 81 bin 285 vaka görülen ve salgına bağlı 3 bin 287 kişinin hayatını kaybettiği Çin’de uygulanan tedavi yöntemleri ve alınan önlemlerle birlikte bugün corona virüsü salgını durdu. Ancak Avrupa başta olmak üzere diğer ülkelerde artan vakalara karşı Çin ülkeye yabancı almama kararını duyurdu. Karar açıklamasında ikamet izni ve vize serbestisi bulunan yabancıların da ülkeye girişinin geçici olarak durdurulacağı bildirildi. Öte yandan yabancı ülke misyonlarında çalışanların kapsam dışında tutulacak.

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir