Gündem

Çin’de corona virüsü karantinası kalkınca vaka sayısı artmaya başladı!

İlk olarak Çin’in Wuhan kentinde bir hayvan pazarından çıktığı iddia edilen corona virüsü tüm dünyaya yayıldı. Covid-19’un nedeniyle ülkede önlemler alan ve virüsü durdurmayı başaran Çin, 4 ay sonunda karantina uygulamalarını kaldırma kararı almıştı. Ancak karantina kalktıktan sonra vaka sayısında artış başladığı görüldü.

Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan corona virüsü salgınının henüz önüne geçilmiş değil. Tüm dünyaya yayılan salgın nedeniyle milyonlarca insan enfekte olurken, binlerce insan hayatını kaybetti. Çin’de ise uygulanan sıkı önlemler sonucu corona virüsü vakalarının artık tespit edilemediği açıklanmıştı. Salgının başlamasından 4 ay sonrasında ülkede karantinayı kaldırma kararı alındı.

Son 24 saatte 2 ölüm

Ancak karantinanın kaldırılmasının ardından Çin Ulusal Sağlık Komisyonu tarafından flaş bir açıklama yapıldı. Açıklamada, Çin ana karasında 98’si yurt dışı, 10’u yurt içi kaynaklı 108 yeni Kovid-19 vakası tespit edildiği belirtildi. Son 24 saatte ülkede 2 kişinin hayatını kaybettiğinin aktarıldığı açıklamada, 88 kişinin tedavisinin ardından hastaneden taburcu edildiği bildirildi. Ayrıca enfekte hastalarla yakın teması olan ve müşahede altında tutulan 1092 kişinin de tıbbi gözetimden çıktığı ifade edildi.

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir