Gündem

Çin’de flaş gelişme! Corona virüsü hastaneleri kapatılıyor!

İlk olarak Çin Wuhan’da görülen daha sonra dünyaya yayılan corona virüsü can almaya devam ediyor. Buna rağmen Çin’de flaş bir gelişme yaşandı. Ülkede salgın sırasında hızlı bir şekilde inşa edilen geçici hastanelerin kapatılmasına karar verildi.

Dünyada pek çok ülkeye yayılan corona virüsü için henüz kesin bir tedavi yöntemi bulunamadı. İlk olarak Çin’de ortaya çıkan virüs ülkede olağan üstü değişikliklere neden olmuştu. Hızla yayılan ve öldürücü etkileri olan virüse karşı Pekin Hükumeti hızla sağlık merkezleri ve hastaneler inşa etmişti.

7 bin işçi 10 günde inşa etmişti

Wuhan’da 10 günde, Huoshenshan Hastanesi inşa edilmişti. Ayrıca sergi ve spor salonları da tedavi merkezine çevrilmişti. Tüm bu yaşananların ardından Çin’den flaş bir karar alındı. Hükumetin geçici hastanelerin kapatılmasına karar verdiği ortaya çıktı. inşasında 7 bin işçi çalıştığı Huoshenshan Hastanesi’nden sabah 10 sularında ilk hasta nakilleri yapılmaya başlandı.

Çin’de azalırken Avrupa’da artıyor

Çin’in geçici hastaneleri kapatmasına karar vermesinde artık yavaşlamaya başlayan yeni vaka sayısı olabileceği iddia ediliyor. Öte yandan Çin’de virüs salgını azalsa da Avrupa’da corona virüse yakalananların sayısı her geçen gün artıyor.

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir