Gündem

Çin’de flaş yasak kararı! Artık bu hayvanları yiyemeyecekler

Çin’in Wuhan kentinde bir hayvan pazarından çıktığı iddia edilen corona virüsü nedeniyle tüm dünyada binlerce insan hayatını kaybetti. Salgından sonra ülkenin Shenzhen şehrinde flaş bir yasak kararı alındı. Karara göre, köpek ve kedi eti satışı ve tüketimi 1 Mayıs’tan itibaren yasaklanıyor.

Corona virüsünün diğer virüsler gibi hayvandan insana geçtiği düşünülüyor. Özellikle yarasa gibi içerisinde çok sayıda virüsün bulunduğu hayvanları yiyecek olan Çin’de beklenmedik bir karar alındı. Tüm dünyayı temelden sarsan virüs sonrası Çin’in Shenzhen şehrinde kedi ve köpek eti yemenin yasaklandığı öğrenildi.

İlk kez bir şehirde yasaklandı

Corona virüsünün Çin’de tüketilen vahşi hayvanlarla ilişkilendirilmesinin ardında ülkede önemli bir adım atıldı. BBC’ye göre, Çinli yetkililer Guangdong bölgesinde yer alan Shenzhen şehrinde köpek ve kedi eti satışının yasaklanacağını duyurdu.1 Mayıs tarihinde uygulanmaya başlanacak yasakla ilk kez Çin’in bir şehrinde kedi ve köpek eti tüketimine son verilecek. Öte yandan Çin’de 1 yılda 30 milyon köpek öldürüldüğü biliniyor.

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir