Gündem

Çin’den Gelen Corona Virüsü İlaçları Hakkında Yeni Gelişme

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca corona virüsü tedavisinde kullanılacak olan Çin'den gelen ilaçlar hakkında açıklamalarda bulundu.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca corona virüsü tedavisinde kullanılmak üzere Çin’den gelen ilaçlar hakkında açıklamalarda bulundu.

Bakan Koca açıklamalarında ilaçların 40 ilimize dağıtıldığını ifade etti.

Konu ile ilgili olarak Sağlık Bakanı Fahrettin Koca açıklamalarında şu ifadelere yer verdi:

“(Çin’den Kovid-19 için getirilen ilaçlar) Ankara’ya ulaşan ilaçlar, gece saatlerinde ambulans uçaklarla 40 şehre dağıtıldı”

DÜN AÇIKLAMIŞTI

İlaçlar hakkında Sağlık Bakanı Fahrettin Koca dün Bilim Kurulu toplantısı sonrasında yaptığı açıklamalarında şu ifadelere yer verdi:

“Bugün itibariyle sabah itibariyle Çin’de kullanılmış olan özel bir ilaçtan sonuç aldıkları iddiası olan ve bu konuyla yayınları yapılmış olan; özellikle yoğun bakımda hastalarında kullanılmasının 11 veya 12 günden 4 güne dair düşürdüğüne dair bilgilerini bildiğimiz ilaçla ilgili de bu sabah yeterli miktarda Çin’den getirmiş olduk. Bugün Çin Büyükelçiliğiyle de görüştüm. Bu ihtiyacımızı karşılama noktasında da bir gayret içinde olacaklar.”

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir