Gündem

Çinli Bilim İnsanı Açıkladı! Corona Virüs Salgınının Biteceği Tarih Belli Oldu

83 yaşındaki Çinli bilim insanı Zhong Nanshan, Çin'in Wuhan kentinde ortaya çıkıp sonrasında bütün dünyaya yayılan corona virüs (Covid-19) salgınının ne zaman biteceğine dair açıklamalarda bulundu. Daha önce de SARS üzerine araştırmalar yapan uzman, corona virüsün (Covid-19) ne zaman sonlanacağına ilişkin tarihi açıkladı.

Bütün dünyaya sıçradıktan ve 1,5 milyon kişiyi enfekte ettikten sonra insanlar, corona virüs (Covid-19) salgınının biteceği günü iple çekiyor. Buna dair, daha önce SARS virüsü hakkında çalışmaları olan Çinli bilim insanı, bir açıklamada bulundu.

SARS VİRÜSÜNE DAİR ÇALIŞMALARI VAR

2000’li yıllarında başında yine Çin’de kendini gösteren ve can kaybına yol açan SARS virüsü hakkında çalışmaları olan 83 yaşındaki Çinli bilim insanı Zhong Nanshan, corona virüsün sonlanacağı tarihe ilişkin kritik bir değerlendirme yaptı.

COVID-19 NE ZAMAN ORTADAN KALKACAK?

Nanshan, corona virüsün de SARS gibi hemen hemen kasım ayında ortaya çıktığını belirterek, “Covid-19, 2002 de çıkan Sars virüsü ile hemen hemen aynı genlere sahip. Sars, 2002 Kasım’da ortaya çıktı 2003 Haziran’da yok oldu. Covid-19, Haziran ayı itibariyle ortadan kalkacak.” şeklinde konuştu.

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir