Gündem

Çinli doktor Türkiye’yi uyardı: Dana ve koyun eti yemeyin!

Çin Wuhan’da corona virüsü salgını esnasında çalışan ve salgın sırasında çalışmalarıyla başarılar elde eden Prof. Dr. Wang, Türkiye’yi uyardı. Wang Türk halkına dana ve koyun eti yemeyin önerisinde bulundu.

İlk olarak Çin Wuhan’da ortaya çıkan ve dünyaya yayılan corona virüsü salgını Çin’de durduruldu. Çin’de salgının durdurulmasında önemli rol oynayan bir doktor Türkiye’yi uyaran açıklamalarda bulundu. Beijing Çin Tıbbı Hastanesi Solunum Bölümü Başkanı ve hastanenin Akciğer Hastalıkları Araştırma Merkezi Başkanı Prof. Dr. Wang, Türk halkına, “dana eti, koyun eti ve zor sindirilen yağlı yemekleri daha az yemelisiniz” uyarısında bulundu.

İşte Prof. Dr. Wang’ın o açıklaması:

Çin tıbbına göre Kovid-19 virüsünün özelliği “nemli patojen”, bu nedenle beslenme konusunda dana eti, koyun eti ve zor sindirilen yağlı yemekleri daha az yemelisiniz. Bu yemekler nemli patojene yol açıyor. Son olarak şu an salgınla mücadele eden tüm Türk meslektaşlarıma kendilerini korumaya özen göstermelerini önemle tavsiye ediyorum. Tedaviden sonra çoğu vakaların durumları iyi. Erken teşhis ve erken tedavi ölüm oranını düşük tutuyor. Çinli sağlık personeli ve tıp uzmanları her zaman sizinle; salgınla mücadele ve tedavi deneyimlerini paylaşmaya, Türk halkının en kısa zamanda salgını yenmesine yardımcı olmaya hazırız. Beraber başaracağız.

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir