Gündem

Çinli uzmanlar İtalya’ya corona virüsü yardımına gidiyor! Yanlarında tonlarca tıbbi malzeme götürüyorlar!

İtalya’da artan corona virüsü salgını Çinli uzmanları harekete geçirdi.İtalya’da çok sayıda insanın hayatını kaybetmesi ve salgının hızla yayılması üzerine, Çinli uzmanlar İtalya'ya gitmek üzere yola çıktı. Çinli uzmanlar yanlarında 31 ton tıbbi malzeme de götürüyor.

Corona virüsü dünyada endişelerin artmasına neden oluyor. Dünya Sağlık Örgütü tarafından ‘pandemik’ yani küresel ilan edilen salgında, en çok zarar gören ülkelerden biri de İtalya oldu. 800 kişinin üzerinde hayatını kaybettiği öğrenilen ülkeye, Çin’den yardım eli uzandı.

Corona virüsü önlemek ve kontrol altına almak için yola çıktılar

İlk olarak Çin’de ortaya çıkan corona virüsü salgınının Çin’de kontrol altına alınmasının ardından diğer ülkelerde virüs artmıştı. Özellikle İtalya’da salgının boyutunun büyümesi üzerine, Çin’den gönüllü tıbbi uzmanlar, İtalya’ya gitmeye karar verdi.

Çin Kızılhaç Derneği’nden dokuz gönüllü tıbbi uzman, corona virüsü önleme ve kontrol altına almak için yola çıktı. Uzmanlar sadece kendileri gitmekle de kalmadı aynı zamanda yanlarında 31 ton tıbbi malzeme götürdüğü de öğrenildi.

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir