Gündem

Çok Önemli Açıklama Yapıldı ! 15 Gün Boyunca Yasaklandı

Muş Valiliği tarafından çok önemli bir açıklama yapıldı. Söz konusu açıklamada corona virüsü ile mücadele kapsamında yeni yasak kararı alındığı belirtildi. Bu doğrultuda 15 gün süre ile kentte toplantı, basın açıklaması ve gösteri yürüyüşler yasaklandı.

Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan corona virüsü salgını kapsamında Muş Valiliği tarafından çok önemli bir karar alındı. Bu karar kapsamında yeni yasakların getirildiği vurgulandı.

Valilik tarafından yapılan açıklamada terör örgütlerine müzahir kesimlerce operasyonlar gerekçe gösterilerek toplantı ve gösteri yürüyüşleri yapılabileceği, bu etkinliklerin provoke edilerek şiddet hareketlerine ve terör örgütlerinin propagandasına dönüşebileceği vurgulandı.

Söz konusu açıklamada halkın yoğun yaşadığı yerler hedef seçilerek gerçekleştirilecek sansasyonel eylemlerle kamu düzeni ile halkın can ve mal güvenliğinin tehlikeye düşürülebileceğinin değerlendirildiği belirtildi ve yasa dışı örgütler ve uzantıları tarafından çeşitli sosyal medya platformlarında ülke genelinde eylem çağrılarının yapıldığı ifade edildi.

15 GÜN SÜREYLE YASAKLAMA

Konu ile ilgili olarak Muş Valiliği tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Belirtilen olayların kamu düzenini etkileyecek şekilde ilimizde yaşanmaması ve olması muhtemel olayların önüne geçilebilmesi, tesis olunan huzur ve güven ortamıyla milli güvenlik ve kamu düzeninin sağlanması, suç işlenmesinin önlenmesi, temel hak ve özgürlüklerin ve genel asayişin korunması, şiddet olaylarının önlenmesi, terör örgütlerinin planlarının bertaraf edilmesi amacıyla Valilik makamının uygun göreceği etkinlikler ile kamu kurum ve kuruluşlarının düzenleyeceği, resmi bayram, resmi anma günleri, resmi tören ve kutlamalar, spor faaliyetleri, bilimsel, ticari ve ekonomik amaçlarla yapılan etkinlik ve toplantılar hariç, ilimiz sınırları içinde tüm toplantı, gösteri yürüyüşü, basın açıklaması, açık veya kapalı yer toplantısı, protesto eylemi, miting, çadır kurma, oturma eylemi, stant açma, açlık grevi, anma töreni, afiş, pankart, poster asma, el ilanı, bildiri dağıtma, imza masası açma, meşale yakma, konferans ve benzeri tüm etkinlikler 1 Ağustos 2020 günü saat 00.01 ila 15 Ağustos 2020 günü saat 23.59’a kadar 15 gün süreyle yasaklanmıştır.”

İlgili Makaleler